Papież Franciszek wysyła list do swojego wysłannika na jubileusz wyjątkowej świętej

(fot. shutterstock)

Umiłowanie Bożego stworzenia przez św. Różę z Limy oraz jej wpływ na rozwój chrześcijaństwa w Peru i Ameryce Łacińskiej przypomniał papież Franciszek w liście do swojego wysłannika na zakończenie jubileuszu 400-lecia jej śmierci. Uroczystości te odbędą się 30 sierpnia.

 
O przewodniczenie im Ojciec Święty poprosił emerytowanego arcybiskupa Quito, kard. Raúla Eduarda Velę Chiribogę. Ekwadorski purpurat obchodzi w tym roku 60-lecie kapłaństwa i 45-lecie sakry biskupiej. Franciszek zaznaczył jednocześnie, że św. Róża cieszy się wielką czcią wiernych nie tylko na kontynencie amerykańskim, ale także w innych częściach świata.
 
Izabela Flores urodziła się w 1586 r. w Limie, gdzie spędziła całe swoje życie. Różą nazwano ją z racji delikatnej cery, a być może też z powodu umiłowania kwiatów. Wcześnie ślubowała dozgonną czystość i mimo sprzeciwu rodziców została tercjarką dominikańską.
 
Wiele wycierpiała zarówno od otoczenia, jak i z powodu duchowych strapień. Zmarła w opinii świętości w wieku 31 lat. Szybko beatyfikowana (1668) i kanonizowana (1671) została ogłoszona patronką obu Ameryk, Filipin oraz Indii Zachodnich czyli Karaibów.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?