Franciszek wzywa młodych do przygotowania kolejnego synodu biskupów

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Franciszek prosi młodych, aby wzięli udział w przygotowaniach do przyszłorocznego Synodu Biskupów, wypełniając ankietę przygotowaną przez Sekretariat Synodu.

 
Napisał o tym w swym codziennym tweecie z okazji przypadającego 12 sierpnia Dnia Młodzieży, ogłoszonego przez ONZ.
 
 
Papież podkreślił, że młodzi są nadzieją Kościoła i zapytał ich, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość, po czym odesłał ich do dostępnej w internecie ankiety, gdyż zapowiedziane na październik 2018 zgromadzenie synodalne będzie poświęcone właśnie młodym i ich powołaniu. Radość z tego gestu papieskiego wyraził sekretarz generalny Synodu Biskupów kard. Lorenzo Baldisseri.
 
 
"Bardzo się cieszę, że Ojciec Święty zwraca się tym tweetem do młodych w dniu, w którym obchodzi się Światowy Dzień Młodzieży. Pracujemy nad przygotowaniem Synodu w 2018 r. Wielką wagę przywiązujemy do komunikacji społecznej. Chciałbym podkreślić, że Synod Biskupów uruchomił niedawno specjalną stronę dla młodych" - napisał kardynał. Wyjaśnił, że jest to przede wszystkim nowy kwestionariusz dla nich, który można znaleźć na stronie youth.synod2018.va 
 
Zdaniem włoskiego purpurata kurialnego dzisiejszy tweet papieża "będzie na pewno silnym bodźcem". "W ten sposób zwraca się on bezpośrednio do młodych. Pamiętajmy, że podczas czuwania przed Światowym Dniem Młodzieży Franciszek powiedział: synod należy do młodych, to wasz synod" - przypomniał kard. Baldisseri.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.2

Liczba głosów:

40

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?