Papież i gwiazdy brazylijskiego sportu

(fot. EPA/Ettore Ferrari)

Papież Franciszek, wielki kibic piłkarski, podczas wizyty w Rio de Janeiro w przyszłym tygodniu spotka się także z gwiazdami brazylijskiego sportu. Jak poinformowała niemiecka agencja katolicka KNA, powołując się na źródła brazylijskie, papież przyjmie grupę sportowców 25 lipca.

 

Wśród wielkich gwiazd z przeszłości będzie także najlepszy współczesny piłkarz brazylijski, 21-letni Neymar da Silva Santos Júnior. Podczas tego spotkania papież poświęci flagę Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2016 roku w Rio de Janeiro.

 

W grupie znajdą się przedstawiciele trzech pokoleń gwiazd futbolu brazylijskiego: Pele (72 lata), mistrz świata z lat 1958, 1962 i 1970, 60-letni Zico, idol lat 80-tych oraz z FC Barcelona. Na spotkaniu z papieżem Franciszkiem obecna będzie też 37-letnia Maurren Maggi, mistrzyni świata w skoku w dal i złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie z 2008 roku, a także 30-letnia tenisistka Daiane dos Santos. Podczas tej samej uroczystości burmistrz Rio de Janeiro wręczy papieżowi klucze do miasta.

 

Papież Franciszek jest wielkim kibicem piłkarzy argentyńskiego klubu Atletico San Lorenzo i honorowym członkiem tego klubu. Do Rio de Janeiro przybędzie 22 lipca z okazji 28. Światowego Dnia Młodzieży, które zakończy wielka Msza św. 28 lipca z udziałem ok. 2 mln młodych pielgrzymów z całego świata.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook