Franciszek przyjął na audiencji jedenastkę źrebaków

(fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)

Zachęcam was, abyście nadal byli "sportowcami dobra i pokoju", których świat dzisiejszy tak bardzo potrzebuje - powiedział Franciszek do piłkarzy i działaczy niemieckiego klubu Borussia Mönchengladbach, których przyjął 2 sierpnia w Auli Pawła VI tuż przed pierwszą po wakacyjnej przerwie audiencją ogólną.

 

W krótkim przemówieniu do swych gości papież zaznaczył, że ich odwiedziny są dlań okazją do "wyrażenia także wdzięczności za więzi przyjaźni, jakie stworzył klub piłkarski, zwłaszcza drużyna dawnych sław i stowarzyszenie sportowe Pracowników Watykańskich". Oba zespoły rozegrały w ostatnich latach kilka spotkań zarówno w Mönchengladbach, jak i w Rzymie - przypomniał Ojciec Święty.

Podkreślił następnie, że "jedenastka źrebaków", jak nazywa się tę drużynę, wyróżnia się tym, że "jest zawsze «na miarę człowieka» i sprzyja rodzinom". W tym kontekście Ojciec Święty powiedział z uznaniem, że "miło jest widzieć, jak rodziny wypełniają Borussia Park i jak odbywają się różne programy i inicjatywy sportowe i wychowawcze, aby wspierać młodych, szczególnie tych, którym się gorzej powodzi w życiu".

"Zachęcam was, abyście nadal angażowali się jako «sportowcy dobra i pokoju», których świat dzisiejszy tak bardzo potrzebuje" - życzył papież. Polecił wszystkich swych gości i ich rodziny Panu i udzielił im błogosławieństwa apostolskiego.

Zawodowy klub piłkarski Borussia VfL 1900 Mönchengladbach e.V. powstał w 1900 roku z siedzibą w Mönchengladbach (Nadrenia Północna-Westfalia). Jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych klubów niemieckich. Drużyna pięciokrotnie była mistrzem Niemiec, dwa razy wicemistrzem i 6 raz zajmowała trzecie miejsce w rozgrywkach, trzykrotnie zdobywała też Puchar Niemiec. Ponadto dwukrotnie wywalczyła Puchar Europy (ale nie Ligi Mistrzów) i raz walczyła w finale Ligi Mistrzów. Ze względu na swą ofensywną i agresywną grę zyskała przydomek "Die Fohlen", czyli "Źrebaki". Obecnym sponsorem klubu jest konsorcjum finansowe Postbank.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook