Papież Franciszek spotkał się z pływakami

Radio Watykańskie
(fot. PAP / EPA / OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)

"Sport to także święto. Święto niepozbawione znaczenia, ponieważ przekazuje wartości coraz bardziej potrzebne w społeczeństwie takim jak nasze, które nazwano płynnym, bo brak w nim trwałych punktów odniesienia".

 

Słowa te skierował dziś Papież do ponad 700 uczestników 54. międzynarodowych zawodów pływackich Trofeum "Sette Colli", co znaczy "Siedem Wzgórz".

 

Atleci rywalizują ze sobą w Rzymie od 23 do 25 czerwca, a dla niektórych z nich jest to ostatnia szansa na kwalifikacje na mistrzostwa świata, które odbędą się w Budapeszcie w lipcu.

 

Franciszek, przemawiając do pływaków, wskazał, że ich ciągły kontakt z wodą mógłby promować nową kulturę obchodzenia się z tym koniecznym dla życia surowcem naturalnym.

"Woda, w jakiej pływacie, zanurzacie się, gracie, współzawodniczycie, wzywa do zwrócenia uwagi na wiele kwestii: na wartość ciała, które powinniśmy otaczać troską, a nie czcić niczym idola; na potrzebę życia wewnętrznego oraz poszukiwania sensu w tym, co robicie; na siłę i odwagę w przetrzymywaniu zmęczenia; na wyraźne dostrzeganie, jakiego zakotwiczenia szukać w codzienności i jak je osiągnąć; na wartość autentyczności, czyli przejrzystości, jasności, czystości wewnętrznej. Przebywając w kontakcie z wodą, uczycie się odrzucać wszystko to, co zanieczyszcza - zarówno w sporcie, jak i w życiu" - wskazał Ojciec Święty.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook