Papież do uczestników kongresu mediów katolickich

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Do szukania wciąż nowych środków technicznych i społecznych, jakie pomogą w powszechnej misji głoszenia Ewangelii, zachęca Franciszek pracowników mediów katolickich.

 
Pisze o tym sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin w przesłaniu na rozpoczęty 19 czerwca światowy kongres mediów katolickich SIGNIS.
 
Spotkanie odbywa się w Québecu i potrwa 4 dni. Papież zaprasza w sposób szczególny dziennikarzy do przekazywania innym nadziei, co współgra z tematem wydarzenia: "Media na rzecz kultury pokoju: promować historie pełne nadziei".
 
Podczas kongresu uczestnicy wymieniają się własnymi doświadczeniami oraz poznają nowe możliwości użycia środków komunikacji w celu skuteczniejszego i bardziej autentycznego głoszenia Ewangelii. Zostanie również przedstawiona reforma mediów watykańskich.
 
Jedną z poruszonych kwestii będzie kinematografia i powrót tematu wiary we współczesnych produkcjach na tym polu. Dlatego też podczas kongresu reżyser Martin Scorsese, twórca filmu "Milczenie" opowiadającego o prześladowaniach jezuitów i chrześcijan w XVII-wiecznej Japonii, otrzyma specjalną nagrodę SIGNIS "za wyjątkowe osiągnięcia filmowe".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook