Papież: spotkanie z uchodźcami rozprasza strach

(fot. EPA/MASSIMO PERCOSSI)

Papież Franciszek powiedział w niedzielę w Watykanie, że osobiste spotkanie z uchodźcami pozwala "rozproszyć strach i wypaczone ideologie". Wierni modlili się z papieżem za ofiary pożarów w Portugalii.

 

"Pojutrze obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźcy, ogłoszony przez Narody Zjednoczone. Tegoroczne hasło to +Z uchodźcami. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy stać po stronie uchodźców+" - mówił papież zwracając się do wiernych obecnych na południowej modlitwie Anioł Pański.

 

"Konkretna uwaga kierowana jest na kobiety, mężczyzn i dzieci uciekających przed konfliktami, przemocą i prześladowaniami. Wspominamy także w modlitwie tych, którzy stracili życie w morzu bądź podczas wyczerpujących podróży lądowych" - wskazał Franciszek.

 

Dodał, że "ich historie bólu i nadziei mogą stać się okazją do braterskiego spotkania i prawdziwego wzajemnego poznania". "Osobiste spotkanie z uchodźcami rozprasza strach oraz wypaczone ideologie i staje się czynnikiem rozwoju człowieczeństwa, zdolnym do tego, by uczynić miejsce na uczucia otwarcia i na budowę mostów" - mówił papież.

 

Zapewnił także o swej bliskości naród Portugalii w związku z pożarami lasów w środkowej części kraju, w których zginęło już blisko 60 osób. W ciszy modlono się za ofiary. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

73

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

chordad 15:25:38 | 2017-06-27
ciekawe,  czy ta dziewczyna podczas 'bliskiego spotkania z uchodźcami' też doświadczyła 'rozproszenia strachu':
https://www.o2.pl/hot/zbiorowy-gwalt-na-13-latce-tragedia-na-hiszpanskiej-plazy-6137872290027649a

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

chordad 18:50:09 | 2017-06-18
czy kobiety, które doświadczyły "osobistego spotkania z uchodźcami" podczas dokonywanego na nich przez tychże uchodźców gwałtu  też mają mówić o "rozproszeniu strachu" i "rozwoju człowieczeństwa", panie Franciszku?

Oceń 34 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 14:30:29 | 2017-06-18
https://www.youtube.com/watch?v=kmpRYTINcQI

Oceń 30 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook