Papież: potrzebna większa obecność kobiet

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Niech kobiety będą obecne na różnych płaszczyznach życia, by wnosić swój wkład w jednoczenie rodziny ludzkiej i przezwyciężanie kultury odrzucenia - powiedział Papież w przemówieniu do uczestników Sesji Plenarnej Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

 

Tematem jej obrad jest "Rola kobiety w wychowaniu do powszechnego braterstwa". Franciszek poruszył w swym przemówieniu trzy zagadnienia: docenienie roli kobiety, wychowanie do braterstwa i dialog.

 

Ojciec Święty podkreślił, że dziś bardziej niż kiedykolwiek konieczna jest obecność kobiet w życiu społecznym, gospodarczym, politycznym, krajowym, międzynarodowym i kościelnym. Jest to tym ważniejsze, że świat ich nie szanuje, często bowiem stają się ofiarami nadużyć i przemocy. A przecież tam, gdzie kobiety mają możliwość ukazania swojego geniuszu, świat zmienia się na lepsze.

 

Mówiąc o wkładzie kobiet w wychowanie do braterstwa, Franciszek wskazał na ich szczególny dar w postaci otwarcia na drugiego i wzajemnego szacunku.

 

"W ten sposób kobiety, głęboko włączone w tajemnicę życia, mogą zrobić wiele dla promowania ducha braterstwa, w staraniach o ochronę życia i z przekonaniem, że miłość jest jedyną siłą, która może przemienić świat na lepsze. Kobiety często pozostają same w towarzyszeniu innym, szczególnie tym, którzy są najsłabsi w rodzinie i w społeczeństwie, ofiarom konfliktów i tym, którzy muszą zmierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego" - mówił Franciszek.

 

Papież zauważył, że dla budowania powszechnego braterstwa konieczny jest dialog, który umacnia więzi przyjaźni i szacunku. Wyjątkowa rola kobiet jest tu szczególnie widoczna na płaszczyźnie tzw. "dialogu życia" w środowisku międzyreligijnym. W ten sposób wnosi ona wkład w lepsze rozumienie wyzwań cechujących środowiska wielokulturowe.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.36

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theamikification 08:59:11 | 2017-06-10
Moja kobieca propozycja na dziś, to składanka prawosławnej muzyki cerkiewnej. Jest w  tym moc :-)


https://www.youtube.com/watch?v=liNVpmMcYjM

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czesiek900 18:46:14 | 2017-06-09
 Kościół i Katolicyzm » Kościół i kobieta

Miejsce i wizerunek kobiety w chrześcijaństwie [1]
Autor tekstu: oprac. Mariusz Agnosiewicz

Opracowanie: Mariusz Agnosiewicz                                                        http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,473

Oceń 1 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook