Papież rozmawiał z abp Gądeckim m.in. o uchodźcach

(fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

O problemach uchodźców, młodych bezrobotnych oraz wzrastającej liczbie samobójstw rozmawiał w czwartek papież Franciszek z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim w Rzymie - poinformował PAP rzecznik episkopatu ks. Pawel Rytel-Andrianik.

 

Do rozmowy doszło podczas spotkania Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), którego abp Gądecki jest wiceprzewodniczącym.

 

Jak relacjonował abp Gądecki cytowany w komunikacie Biura Prasowego KEP, papież "zwrócił uwagę na całą gamę wszystkich nieszczęść, które przetaczają się przez Europę począwszy od migracji, uchodźców, bezrobocia i depresji. Zwrócił także uwagę na dużą liczbę samobójstw, na brak nadziei dla młodzieży i ogólnie krytyczną sytuację młodzieży, która kształci się, a później nie znajduje pracy".

 

"Rz": papież naciska na premier w sprawie uchodźców >>

 

W rozmowie z PAP rzecznik KEP ks. Rytel-Andrianik dodał, że podczas spotkania prezydium przewodniczący CCEE kard. Angelo Bagnasco podkreślił, że w sprawie przyjmowania uchodźców i migrantów wszystkie Kościoły lokalne obowiązuje stanowisko Kościoła powszenego. "Stanowisko Kościoła katolickiego jest jedno we wszystkich państwach, a jest ono oparte na Ewangelii. Wyrażał je niejednokrotnie papież Franciszek" - powiedział kard. Bagnasco.

 

Biuro Prasowe KEP poinformowało też, że podczas trzydniowego spotkania, które trwało od wtorku do czwartku, członkowie CCEE dyskutowali nad trzema kwestiami: sprawami dotyczącymi młodzieży, problemami społecznymi na peryferiach i sekularyzacją kultury . "Nadeszła epoka postsekularna. To, co możemy wnieść jako Kościół do społeczeństw Europy, to prymat Pana Boga i głoszenie Miłosierdzia Bożego" - powiedział abp Gądecki.

 

>> Imigracja. Tak Polska pogrzebała nauczanie Jana Pawła II

 

Podczas spotkania CCEE zdecydowało o przeorganizowaniu dotychczasowych struktur. Powołano nowe komisje: ewangelizacji i kultury, ds. duszpasterstwa młodzieży, małżeństwa i rodziny, życia i ds. społecznych.

 

Istniejąca od 45 lat CCEE zrzesza konferencje episkopatów krajów europejskich. W jej skład wchodzi ponad 30 przewodniczących episkopatów i hierarchowie, którzy są jedynymi katolickimi ordynariuszami w swoich krajach. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.61

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 21:14:42 | 2017-05-19
Chrystus podał zasady podstawowe ludzkiej moralności, był i jest Bogiem, ponieważ zmartwychwstał. Ludzie którzy widzieli ten fakt, zapłacili świadectwem swego życia. Są zatem w pełni wiarygodni. Nikt nie oddaje swojego życia za kłamstwa. Dowód psychologiczny Pawła z Tarsu.

Ateizm IVRP

Oceń 7 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 14:35:57 | 2017-05-19
Nurtuje mnie pytanie...Jeśli papież uważa, że jego główną powinnością jest dbanie o sprawy doczesne, np. imigracja czy efekt cieplarniany to dlaczego Jezus nie zajmował się np. problemem niewolnictwa czy rozpowszechnionym w świecie starożytnym (ale i później) zwyczajem kastrowania chłopców, głównie niewolników.
To były palące problemu ludzi tamtych czasów.

Oceń 19 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

PoloCocktowiec Kowalski 12:01:35 | 2017-05-19
Bergogolio coś mówił o braku nadziei wśród młodzieży i depresji?

bo za brak nadziei dla Europy i jej rychłą śmierć odpowiadać będzie on, bp. Pieronek i jego pracodawca Georg Soros 

Oceń 24 8 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook