Papież modlił się za ofiary zamachów w Szwecji i w Egipcie

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Papież Franciszek modlił się w niedzielę za ofiary zamachów w Sztokholmie i w Egipcie. Wspomniał też o wszystkich ludziach cierpiących z powodu wojny. Na zakończenie mszy w Watykanie młodzi Polacy przekazali Panamczykom symbole Światowych Dni Młodzieży.

 

Na zakończenie mszy w Niedzielę Palmową, przed modlitwą Anioł Pański Franciszek powiedział: "Świętej Dziewicy zawierzamy ofiary zamachu terrorystycznego, do jakiego doszło w piątek w Sztokholmie, a także tych, którzy są ciężko doświadczeni przez wojnę, nieszczęście ludzkości".

 

Następnie z przyniesionej tuż przed modlitwą kartki Franciszek odczytał słowa odnoszące się do niedzielnego zamachu na kościół koptyjski w mieście Tanta na północ od Kairu w Egipcie, gdzie zginęło co najmniej 21 osób.

 

Papież złożył kondolencje całemu Kościołowi koptyjskiemu i jego patriarsze Tawadrosowi II oraz narodowi egipskiemu.

 

- Jestem blisko krewnych i całej wspólnoty. Niech Pan nawróci serca osób, które sieją terror, przemoc i śmierć, a także serca tych, którzy produkują i handlują bronią - mówił.

 

Papież pod koniec kwietnia złoży dwudniową wizytę w Kairze i spotka się z muzułmanami oraz z koptami.

 

Mszę na placu Świętego Piotra w obchodzony na szczeblu diecezji Światowy Dzień Młodzieży zamknął obrzęd przekazania symboli ŚDM: krzyża i ikony Matki Bożej przez delegację komitetu organizacyjnego ŚDM z Krakowa przedstawicielom z Panamy, gdzie odbędzie się następny zlot w 2019 roku. Młodzi Panamczycy przejęli od młodych Polaków ogromny krzyż, towarzyszący kolejnym zlotom od ponad 30 lat.

 

Papież przypomniał, że w minionych dniach w Watykanie odbyło się międzynarodowe spotkanie w ramach przygotowań do przyszłorocznego synodu biskupów na temat młodzieży. W sympozjum udział wzięły delegacje organizatorów ŚDM z ponad 100 krajów. Dodał, że pozdrawia uczestników tego spotkania, a także młodych ludzi na całym świecie w Światowym Dniem Młodzieży.

 

- To następny etap wielkiej pielgrzymki, zainicjowanej przez świętego Jana Pawła II, która zgromadziła nas w zeszłym roku w Krakowie i wzywa nas do Panamy w styczniu 2019 roku - podkreślił.

 

Następnie dodał: "Prośmy Pana, aby krzyż wraz z ikoną Maryi Salus Populi Romani, wszędzie tam, gdzie dotrze, sprawiał, by wzrastała wiara i nadzieja ukazując niezwyciężoną miłość Chrystusa".

 

Po mszy papież długo objeżdżał w papamobile sektory na placu i pozdrawiał dziesiątki tysięcy młodych ludzi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?