Franciszek spotkał się z grupą imamów z Wielkiej Brytanii

(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI / Catholic Church‏ / twitter.com)

O umiejętność spokojnego wysłuchiwania siebie nawzajem zaapelował Franciszek spotykając się dziś rano z grupą imamów przybyłych z Wielkiej Brytanii.

 

W krótkich słowach pozdrowienia papież wyraził radość z powodu wizyty brytyjskich duchownych muzułmańskich. Podkreślił, że najważniejsze jest dzisiaj spokojne, uważne słuchanie siebie nawzajem.

 

 

- Słuchać siebie, nie spiesząc się, aby dać odpowiedź. Trzeba przyjąć słowo brata, siostry, a potem pomyśleć, aby dać swoją odpowiedź. Ale bardzo ważna jest zdolność do słuchania. To ciekawe: kiedy ludzie mają tę zdolność, aby słuchać, mówią cicho, spokojnie ...Natomiast kiedy nie mają tej zdolności, mówią głośno, a nawet krzyczą. Między braćmi, wszyscy musimy mówić, słuchać siebie nawzajem i mówić powoli, spokojnie, wspólnie szukać drogi. A kiedy słuchamy i rozmawiamy ze sobą, to już jesteśmy na właściwej drodze - powiedział Franciszek.

 

 

Ojciec Święty podziękował swoim gościom za przybycie, udzielił im swego błogosławieństwa i prosił by modlili się również za niego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.89

Liczba głosów:

27

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook