Papież Franciszek wybierze się w podróż do Japonii?

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Premier Japonii za pomocą swojego pośrednika zwrócił się z prośbą do włoskiej Kurii o wizytę Papieża. Zaproszenie ma zostać "rozważone" przez Watykan. Byłaby to pierwsza wizyta biskupa Rzymu w Kraju Kwitnącej Wiśni od 1981 roku.


Portal Asahi ujawnił, że zgodnie z informacjami ze strony japońskiego rządu, istnieje możliwość by Papież Franciszek odwiedził Japonię w 2018 roku.

 

Podróż Franciszka do Japonii będzie pierwszą wizytą papieską od czasów Jana Pawła II w 1981 r.


Według Japan Times wizyta Papieża Franciszka była rozważana już w zeszłym roku. Media spekulowały wówczas, że taka podróż miałaby się odbyć w lipcu lub sierpniu 2017.

Katsuyuki Kawai, który jest doradcą premiera Japonii Shinzo Abe, odwiedził 22 marca watykańską Kurię i spotkał się z kard. Pietro Parolinem - watykańskim Sekretarzem Stanu.


Według źródeł rządu, Kawai poprosił kard. Parolina o wizytę Papieża w ich kraju przy najbliższej okazji. Kuria odpowiedziała, że zaproszenie dla Ojca Świętego zostanie rozważone w przyszłym roku.


Natomiast portal Upi podaje, że premier Japonii poprosił Papieża o wizytę, by zwrócił on uwagę ludzi na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą broń nuklearna. Ma on nadzieję, że jeśli Papież Franciszek pomodli się za ofiary wybuchów bomb atomowych, to będzie to wielkim wsparciem dla światowego programu bez broni nuklearnej.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook