Papież wyraził poparcie dla dziennikarzy zagrożonych zwolnieniami

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Pozdrawiając podczas dzisiejszej audiencji pielgrzymów włoskich Franciszek wyraził szczególną troskę o los zwalnianych pracowników stacji Sky Italia.


- Szczególną myśl kieruję ku pracownikom «Sky Italia» i życzę, aby ich sytuacja pracownicza mogła szybko znaleźć rozwiązanie, z poszanowaniem praw wszystkich, a zwłaszcza rodzin - powiedział Franciszek. "Praca daje nam godność, a odpowiedzialni za losy narodów, przywódcy są zobowiązani do czynienia wszystkiego, co w ich mocy, aby każdy mężczyzna i każda kobieta mogli pracować, i w ten sposób mogli chodzić z podniesionym czołem, patrzeć innym prosto w oczy, posiadając godność. Kto z powodu manipulacji ekonomicznych, nie do końca jasnych układów, zamyka fabryki, likwiduje miejsca pracy, odbierając ludziom możliwość zatrudnienia , popełnia niezwykle ciężki grzech" - stwierdził Ojciec Święty.

 

Zapowiedziana na początku lutego reorganizacja należącej do korporacji Ruperta Murdocha Sky Italia przewiduje zwolnienie 194 pracowników w tym 13 dziennikarzy, a przeniesienie 378 (w tym 102 dziennikarzy). Decyzja ta spotkała się z protestami, tym bardziej, że oznaczałoby to, że w Rzymie z obecnych 669 pracowników pozostałoby jedynie 181.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

a a 22:35:16 | 2017-03-15
Nie wiem w czym problem, przecież mają wykształcenie, doświadczenie i ubezpieczenie, to chyba mogą znaleźć sobie inną pracę - taka tragedia, że aż papież musi interweniować ? 

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 18:54:03 | 2017-03-15
Żałosne.Czekam kiedy papież wyrazi ubolewanie z powodu brzydkiej pogody.

Oceń 6 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?