Papież spotka się z imigrantami na Lampedusie

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

W poniedziałek, 8 lipca Ojciec Święty uda się na wyspę Lampedusę - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Przybywa tam wielu imigrantów poszukujących schronienia we Włoszech. Papież ma na tamtejszym stadionie odprawić Mszę św. i spotkać się z uchodźcami oraz lokalną ludnością.


Komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zaznacza, iż papież Franciszek jest głęboko poruszony niedawną tragedią imigrantów z Afryki, choć jest ona jedną z wielu, kiedy znaczna część poszukujących lepszej przyszłości na skutek katastrofy ginie w morzu.

 

"Ojciec Święty pragnie modlić się za tych, którzy utracili życie na morzu, odwiedzić tych, którzy ocaleli i obecnych na tej wyspie uchodźców a także dodać otuchy mieszkańcom wyspy i zaapelować do wszystkich, aby zatroszczono się o tych braci i siostry w skrajnej potrzebie" - czytamy w watykańskim komunikacie. Jednocześnie dodano, że ze względu na szczególne okoliczności papieska wizyta będzie miała jak najbardziej dyskretny charakter, także w odniesieniu do obecności biskupów tego regionu i władz cywilnych.

 

Do odwiedzenia tej włoskiej wyspy położonej na Morzu Śródziemnym, między Maltą a Tunezją, najbardziej wysuniętą na południe, zaprosił Ojca Świętego już w maju tamtejszy ordynariusz, arcybiskup Agrigento Francesco Montenegro, odpowiedzialny w episkopacie Włoch za duszpasterstwo imigrantów.

 

Jak podaje włoski portal www.missionline.org w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku do włoskich wybrzeży przybyło 7913 imigrantów - niemal dwa razy tyle, co w analogicznym okresie roku ubiegłego (4019).

 

Większość imigrantów przybywa właśnie na Lampedusę. Ma ona powierzchnię 20,2 km kw., długość 9 km, a szerokość 3 km. w pierwszych 6 miesiącach przybyło tam 3648 osób. Stałych mieszkańców liczy ona 6,5 tys.

 

Jak podkreślają watykaniści, obok wizyty papieża Franciszka w więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo w Wielki Czwartek, obecna wizyta na Lampedusie będzie kolejnym wymownym znakiem jego troski o najuboższych i opuszczonych.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook