Papież: nie obawiajcie się przyjaźni z Jezusem!

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka/ Galazka. DEON.pl)

Sakramenty Eucharystii i Pojednania oraz wsłuchanie się w Słowo Boże - to narzędzia, dzięki którym możemy wejść w przyjaźń z Jezusem. Wskazał na to Papież Franciszek w przesłaniu do uczestników litewskiego Szóstego Dnia Młodych. Trzydniowe (28-30 czerwca) spotkanie zorganizowano w Kownie pod hasłem "Nazwałem was przyjaciółmi" (J 15,15).


Ojciec Święty zwrócił uwagę na darmowość miłości, jaką daje Jezus, nic w zamian nie żądając, za to oferując nam szczęście i spełnienie zgodne z planem Bożym. Szczególne miejsce w tej przyjaźni z Chrystusem zajmuje miłosierdzie, którego doświadczamy przystępując do Stołu Pańskiego oraz Sakramentu Pokuty.

 

Kolejną drogą poznania Boga jest rozważanie Jego Słowa. Można nią kroczyć zarówno poprzez bliższy kontakt z Pismem Świętym, zwłaszcza z Ewangeliami, jak też przez kontemplację zawartych tam tajemnic w modlitwie różańcowej.

"Różaniec jest skutecznym narzędziem otwierającym nas na Boga, bo pomaga nam przezwyciężać egoizm i wnosić pokój w serca, rodziny, społeczeństwo i świat" - napisał Papież do litewskiej młodzieży. Zaznaczył przy tym, że przyjaźń z Chrystusem to nie złudzenie czy coś ekskluzywnego.

 

Każdy jest do niej zaproszony i jest ona możliwa, gdy tę miłość przyjmiemy w szczerości serca, angażując się we własny wzrost duchowy i w życie Kościoła. "Nie obawiajcie się żyć wiarą!" - zaapelował Franciszek do młodych Litwinów. Zachęcił ich do dawania chrześcijańskiego świadectwa w swoich środowiskach z prostotą i odwagą, zwłaszcza głosząc Bożą miłość i miłosierdzie.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook