"Niech Europa zachowa jedność wiary, tradycji i kultury"

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Papież Franciszek oświadczył w środę podczas audiencji generalnej, że Europa powinna zachować "jedność wiary, tradycji i kultury chrześcijańskiej". Mówił o tym zwracając się do Polaków obecnych w Auli Pawła VI.

 

Pozdrawiając polskich pielgrzymów przybyłych do Watykanu na audiencję, papież nawiązał do wtorkowej uroczystości świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. "Ci dwaj bracia, pochodzący z Salonik przynieśli Ewangelię narodom słowiańskim. Także dzisiaj przypominają oni Europie i nam wszystkim o potrzebie zachowania jedności wiary, tradycji, kultury chrześcijańskiej i życia na co dzień Ewangelią - mówił Franciszek.

 

Na zakończenie udzielił błogosławieństwa tym, którzy podejmują te wyzwania i wspierają je modlitwą.

 

W katechezie papież tłumaczył, że nadzieja chrześcijańska nikogo nie wyklucza. - Nadzieja, która została nam dana, nie oddziela nas od innych, a tym bardziej nie prowadzi nas do tego, by ich dyskredytować czy spychać na margines - podkreślił. - To jest nadzwyczajny dar, za sprawą którego jesteśmy wezwani do tego, byśmy stali się kanałami pokory i prostoty dla wszystkich - wskazał Franciszek.

 

Zauważył też, że "od dziecka uczy się nas tego, że nie jest ładnie chwalić się". - Słusznie, bo chwalenie się tym, kim się jest lub tym, co się ma, to nie tylko pycha, ale zdradza też brak szacunku dla innych, zwłaszcza tych, którzy mają mniej szczęścia od nas - oznajmił papież. Tymczasem - jak dodał Franciszek - święty Paweł "zaskakuje nas, gdyż dwa razy wzywa nas do tego, by się chlubić" obfitością łaski i darem chrześcijańskiej nadziei.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.63

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych
Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook