Franciszek: Wielkoduszność jest piękna

Radio Watykańskie

Przed południem Papież spotkał się w Watykanie ze Stowarzyszeniem śś. Piotra i Pawła. Ta istniejąca od ponad 40 lat organizacja zastąpiła dawne honorowe instytucje o korzeniach militarnych, które gromadziły świeckich rzymian pragnących w szczególny sposób służyć Stolicy Apostolskiej.

 

Obecne stowarzyszenie ma charakter wolontariacki. Jego członkowie angażują się w działalność kulturalną, liturgiczną i dobroczynną. Tę dyskretną choć bardzo cenną służbę pełnioną przez Stowarzyszenie śś. Piotra i Pawła m.in. w bazylice watykańskiej podkreślił papież Franciszek.

"To piękne należeć do takiego stowarzyszenia jak wasze, złożonego z ludzi różnych pokoleń, zjednoczonych wspólnym pragnieniem dawania szczególnego świadectwa życia chrześcijańskiego, służąc Kościołowi i braciom, niczego nie żądając w zamian - powiedział Franciszek. - To jest piękne: służyć, niczego w zamian nie żądając, jak czynił Jezus. Jezus służył nam wszystkim i niczego w zamian nie chciał. I to jest piękne: Jezus działał za darmo i wy za darmo działacie. Waszą zapłatą jest właśnie radość służenia Panu i to służenia razem! Poznawajcie Go coraz bardziej dzięki modlitwie, dniom skupienia, rozważaniu Jego Słowa, zgłębianiu Katechizmu, by miłować Go coraz bardziej i służyć Mu szczerym i hojnym sercem, wielkodusznie".

 

 

 

Więcej »

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook