Papież Franciszek: to jest odpowiedź na terroryzm

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Do modlitwy za ofiary "straszliwych ataków terrorystycznych, które w minionych godzinach miały miejsce w różnych krajach" wezwał papież Franciszek po południowej modlitwie "Anioł Pański" w Watykanie.

 
Wskazał, że odpowiedzią na tę przemoc siejącą śmierć i zniszczenie jest "wiara w Boga i jedność w wartościach humanistycznych i cywilizacyjnych".
 
- Módlmy się także za ofiary kilku straszliwych ataków terrorystycznych, które w minionych godzinach miały miejsce w różnych krajach. Ich miejsca są odmienne, ale niestety ta sama jest przemoc, siejąca śmierć i zniszczenie. Taka sama jest także odpowiedź: wiara w Boga i jedność w wartościach humanistycznych i cywilizacyjnych. Chciałbym wyrazić moją szczególną bliskość mojemu bratu, papieżowi Teodorowi II i jego wspólnocie, modląc się za zmarłych i rannych - mówił Ojciec Święty.
 
W porannym wybuchu bomby przy koptyjskiej katedrze św. Marka w Kairze, siedzibie patriarchy, zginęło 25 osób, a co najmniej 35 zostało rannych. Na razie nikt nie przyznał się do zamachu.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.92

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 12:23:08 | 2016-12-13
@czesiek900

Nie bądz tchórzem i odpowiedz wprost
KIM JEST DLA CIEBIE PAN JEZUS CHRYSTUS?


Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 09:18:53 | 2016-12-12
Stanowisko Strażnicy: Uczą, że Jezus to ta sama osoba, co Archanioł Michał. Uważają że Chrystus to anioł z Wj 23:20-23, a nie Osoba Boga. Jest On jednorodzonym Synem Bożym, jedynym, który został stworzony bezpośrednio przez Jehowę. Był pierwszym dziełem stwórczym Boga i żył więc w niebie, zanim został poczęty i zrodzony jako człowiek. Czcił swego Ojca jako jedynego, prawdziwego Boga; nigdy nie uważał się za równego Jehowie. Jezus to tylko człowiek i Jego Osoba jest równa Adamowi, tego który jako pierwszy człowiek przebywał z Ewą w raju. (rys. obok) Jezus Chrystus został "stwożony" przez Jehowę, i nim się narodził na ziemi żył już w niebie jako anioł Jehowy. Ta nauka pozwoliła im zaniżyć diametralnie Osobę Chrystusa. Do swych celów ustanowili własną interpretacje Biblii, nazywając ją "Biblią Nowego Świata". Pozmieniali tam wszystko co chcieli np. określenie "Pan" zmienili na "Jehowa", imię Jahwe zastąpiono słowem Jehowa. Ta samowola jest jawną profanacją a zarazem fałszowaniem Słowa Bożego. "Zabieg" ten posłużył im do pomniejszenia godności osoby Chrystusa i sprowadzenia Jego Osoby do roli anioła. W ten sposób wypaczyli wiele wersetów podkreślających Bóstwo Chrystusa, a tym samym zaprzeczają prawdzie mówiącej że Jezus jest Bogiem. Wprawdzie twierdza że jest Synem Bożym, ale zaraz dodają że zawsze Ojciec jest większy od Syna, a nie równy Jemu. Kiedyś o "Stworzeniu" uczyli, że było więcej archaniołów, dziś że obecnie jest tylko jeden i jest nim właśnie Jezus Chrystus. Mało tego wielu aniołów utożsamiają z Chrystusem np. cytują Ap 7:2, 9:11, 10:1, 18:1n., 20:1nn. Aby udowodnić że Jezus jest aniołem przytaczają werset o aniołach którzy posiadają "klucze czeluści", niestety błędnie interpretują ich znaczenie. (Ap 9:1, 20:1)

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 09:14:51 | 2016-12-12
Kto nie uznaje Bóstwa Chrystusa, albo nie wierzy w prawdziwe zmartwychwstanie Jego, nie może nazywać się chrzescijaninem.  Podważanie tych podstawowych prawd wiary, dowodzi zwodniczego działania szatana, który dąży aby w umysłach ludzkich fałszować prawdę o Bogu. Jezus Chrystus to Bóg Człowiek, i Syn Boga Ojca. (1 J 5,20) mówi "On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym." Jest to najważniejsza, kluczowa prawda chrześcijańska. Wmawianie takich herezji wręcz ośmiesza, tak jak wmawianie o 24.00 w nocy że jest dzień. Skoro człowiek myślący potrafi odróżnić białe od czarnego, to powinien odróżnić Chrystusa od Archanioła Michała, Gabriela czy Rafała. Przecież Jezus nigdy nie mówi o sobie że jest Michałem, tylko Synem Bożym ! Pismo odróżnia Chrystusa od aniołów 1Tm 5:21 "Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa i wybranych aniołów" Nigdy Żydzi nie uczyli, że Michał Archanioł będzie Mesjaszem. Wyparli się później Jezusa, a nie Michała. Nigdy żaden z uczniów nie zwracał się do Jezusa "Michale" lub "aniele", lecz "Pan mój i Bóg mój" J 20.28, kiedy niewierny Tomasz zobaczył i uwierzył. Takie nieprawdy jakie świadkowie próbują serwować, przyprawiają mnie o ból głowy. Nie mogę zrozumieć że ktoś w to wierzy i rozpowszechnia publicznie. Jezus nie jest aniołem bo: Chrystus przyjdzie sądzić świat nie jako anioł, lecz jako Bóg-Człowiek, "dlatego, że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka" Dz 17:31 por. 7:56, 1Tm 2:5. A świadkowie mówią tak że jest napisane: "w owych czasach wystąpi Michał, wielki Książe, który jest opiekunem dzieci twojego narodu" (Dn 12:1). Mówią, że Michał, to Jezus. To nie jest prawda moi drodzy, bo rzeczywiście Michał wystąpi w czasach ostatnich (1Tes 4:16), ale nic nie upoważnia do tego aby utożsamiać go z Jezusem.

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czesiek900 08:46:50 | 2016-12-12
(Izajasza 11:6-9) I wilk pobędzie trochę z barankiem, a lampart będzie leżał z koźlęciem, jak również cielę i młody grzywiasty lew, i wypasione zwierzę — wszystkie razem; i będzie je prowadził mały chłopiec. 7 Krowa i niedźwiedzica będą się paść; ich młode będą leżeć razem. I nawet lew będzie jadł słomę tak jak byk. 8 I dziecię ssące będzie się bawić nad jamą kobry, a dziecko odstawione od piersi położy rękę na szczelinie świetlnej jadowitego węża. 9 Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze. W świecie rządzonym przez ludzi ciągle szerzą się ubóstwo i głód, lecz Bóg rozwiąże te problemy (Izajasza 65:21) I pobudują domy, i będą w nich mieszkać; zasadzą winnice i będą spożywać ich owoce. Pod rządami Boga ludzie starzy i schorowani odzyskają młodzieńczy wigor (Hioba 33:25) Niech jego ciało stanie się jędrniejsze niż w młodości; niech powróci do dni swego młodzieńczego wigoru. (Izajasza 35:5-6) W owym czasie otworzą się oczy ślepych, zostaną też otworzone uszy głuchych. 6 Wówczas kulawy będzie się wspinał niczym jeleń, a język niemowy krzyknie wesoło. Bo wody wytrysną na pustkowiu oraz potoki na pustynnej równinie. (Izajasza 33:24) I żaden mieszkaniec nie powie: Jestem chory. Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy. Ziemia będzie rajem, w którym nastąpi zmartwychwstanie (Łukasza 23:43) A on rzekł do niego: Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju. (Dzieje 24:15) i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych. (Izajasza 55:11) tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. Nie wróci do mnie bezowocne, lecz uczyni to, w czym mam upodobanie, i pomyślnie spełni to, z czym je posłałem. "   https://www.jw.org/pl/ 

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czesiek900 08:45:03 | 2016-12-12
"ZNALEZIONO ŚRODEK ZARADCZY NA WSZYSTKIE PROBLEMY. Pod względem fizycznym i emocjonalnym społeczeństwo może nam zapewnić ochronę tylko w ograniczonym stopniu. Wielu ludzi obawia się przestępczości i przemocy, trapi się wysokimi kosztami utrzymania, a nawet problemami ekologicznymi. Nikogo nie omijają choroby ani skutki starości. A ci, którzy mają pracę, dom, wystarczające środki materialne i w miarę dobre zdrowie, mogą się zastanawiać, jak długo będą się tym cieszyć. Nic dziwnego, że tak powszechny jest dziś brak poczucia bezpieczeństwa i ludzie wolą nie myśleć o przyszłości. Biblia wyjaśnia w jaki sposób wszystkie te problemy zostaną usunięte. (Daniela 2:44) A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone. (Objawienie 21:5) I Zasiadający na tronie rzekł: Oto czynię wszystko nowe. Mówi też: Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe. Kto do tej pory nie opowiedział się za władzą Jehowy, powinien z modlitwą przemyśleć, jakie przyniesie ona korzyści. Ludzie nie potrafią poradzić sobie z problemem przestępczości i terroryzmu. Natomiast Bóg usunie z ziemi wszystkich niegodziwców. (Psalm 37:1-2) Nie pałaj gniewem z powodu złoczyńców. Nie zazdrość tym, którzy się dopuszczają nieprawości.  2 Jak trawa bowiem szybko zwiędną i jak młoda, zielona trawa obumrą. (Psalm 37:9) Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni, lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię. Panowanie człowieka to pasmo konfliktów, ale Bóg sprawi, że wojny ustaną aż po kraniec ziemi. (Psalm 46:9) Sprawia, że wojny ustają aż po kraniec ziemi. Łamie łuk i kruszy włócznię, wozy pali w ogniu. Przywróci pokojowe stosunki nawet między ludźmi a zwierzętami! 

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?