Papież zachęcił katolików w Gruzji do dialogu

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

O swoich żywych wspomnieniach z niedawnej (30 września-2 października) wizyty na Kaukazie zapewnił Franciszek przedstawicieli Administratury Apostolskiej Kaukazu, którzy wraz z bp. Giuseppe Pasotto przybyli do Watykanu, dziękując Franciszkowi za pobyt w ich ojczyźnie.

 

- Nigdy nie sądziłem, że znajdę w Gruzji to, co zobaczyłem: kulturę, duchowość, lud uwielbiający Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, bo jest narodem chrześcijańskim To była dla mnie wielka radość - powiedział Franciszek.

 

Przeczytaj również:

 

 

Ojciec Święty z wielką sympatią wspomniał także patriarchę Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego, Eliasza II, którego określił mianem "człowieka Bożego". Zauważył, że na drodze dialogu ekumenicznego jest sporo trudności, ale trzeba powoli iść naprzód. Podkreślił rolę laikatu w życiu gruzińskiego Kościoła. Papież zachęcił tamtejszych katolików, by działali jak zaczyn, aby ciasto wzrastało.

 

Echa papieskiej pielgrzymki

 

Franciszek złożył wizytę apostolską w Gruzji w dniach 30 września - 2 października. Przebiegała ona pod hasłem: "Pokój wam". Jej głównymi wydarzeniami były: spotkania z prawosławnym katolikosem - patriarchą całej Gruzji Eliaszem II, Msza św. na stadionie im. Micheila Meschiego w Tbilisi z udziałem tysięcy wiernych, spotkania z kapłanami, zakonnicami i zakonnikami w kościele pw. Matki Bożej Wniebowziętej i podopiecznymi kościelnych dzieł charytatywnych w ośrodku charytatywnym oo. kamilianów w Tbilisi oraz wizyta w patriarszej katedrze Sweti Cchoweli w Mcchecie. Szesnasta zagraniczna podróż papieża stanowiła drugi etap jego wyprawy do krajów kaukaskich - w czerwcu był w Armenii. Z Tbilisi papież udał się do Azerbejdżanu.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook