Franciszek: właśnie dlatego nie możemy się bać

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Bóg jest wiernym i troskliwym Ojcem, który nigdy nie opuszcza swoich dzieci! - podkreślił Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

 

Papież nawiązał do kończącego się dzisiaj w diecezjach całego świata Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i zachęcił aby pozostawać mocnymi w Panu, kroczyć w nadziei, pracować na rzecz budowy lepszego świata, pomimo trudności i smutnych wydarzeń, które znaczą życie osobiste i społeczne.

 

<<Przeczytaj pełny tekst papieskiego przemówienia>>

 

Franciszek nawiązując do fragmentu dzisiejszej Ewangelii św. Łukasza zawierającego pierwszą część mowy Jezusa o czasach ostatecznych i świątyni jerozolimskiej, z której "nie zostanie kamień na kamieniu" zwrócił uwagę, że ludzkie budowle, nawet te najświętsze, są przemijające i nie należy pokładać w nich naszego bezpieczeństwa.

 

"Myśleliśmy, że te rzekome pewniki były ostateczne, a potem okazały się ulotnymi! Z drugiej strony, wiele problemów wydawało się być bez wyjścia, a później zostały przezwyciężone!" - powiedział Franciszek.

 

Papież zwrócił uwagę, że Jezus wie, że zawsze są ludzie spekulujący na ludzkiej potrzebie bezpieczeństwa i przestrzega przed wieloma fałszywymi mesjaszami, aby nie dać się sterroryzować i zdezorientować przez wojny, rewolucje i katastrofy, bo także i one należą do realiów tego świata. "Historia Kościoła jest pełna przykładów ludzi, którzy znosili straszliwe cierpienia i udręki z pogodą ducha, bo mieli świadomość, że mocno tkwią w rękach Boga. On jest wiernym i troskliwym Ojcem, który nigdy nie opuszcza swoich dzieci" - powiedział Ojciec Święty.

 

Franciszek zachęcił aby pozostawać mocnymi w Panu, kroczyć w nadziei, pracować na rzecz budowy lepszego świata, pomimo trudności i smutnych wydarzeń, które znaczą życie osobiste i społeczne.

 

Papież nawiązał do kończącego się dzisiaj w diecezjach całego świata poprzez zamknięcie Drzwi Świętych w kościołach katedralnych Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Zachęcił aby pobudził on nas, z jednej strony do wpatrywania się w wypełnienie Królestwa Bożego, a z drugiej, do budowania przyszłości na tej ziemi, pracując na rzecz ewangelizowania teraźniejszości, tak aby stała się ona czasem zbawienia dla wszystkich.

 

Papież przypomniał, że Jezus w Ewangelii wzywa, aby w naszych umysłach i sercach była mocna pewność, że Bóg prowadzi naszą historię i zna ostateczny cel rzeczy i wydarzeń. "Pod miłosiernym spojrzeniem Pana rozwija się historia, w swoim niepewnym biegu, będąc przeplatana przez dobro i zło" - zaznaczył Franciszek i wezwał: "Módlmy się do Maryi Panny, aby nam pomogła, poprzez smutne i radosne wydarzenia tego świata, zachować mocną nadzieję w życia wiecznego i królestwa Bożego".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.25

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?