Na "Anioł Pański" o bł. Edwardzie Focherinim

(fot. EPA/Guido Montani)

Ogłoszonego wczoraj błogosławionym Edwarda Focheriniego, włoskiego dziennikarza, który w czasie II wojny "uratował wielu Żydów od prześladowania nazistowskiego", przypomniał Franciszek w krótkim rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański". Papież odmówił ją na placu św. Piotra na zakończenie Mszy św., którą odprawił dla uczestników Dni Evangelium Vitae (Ewangelia Życia) obchodzonych w ramach Roku Wiary.

 

Na plac św. Piotra przybyło też około tysiąca motocyklistów, miłośników Harleya-Davidsona, którzy zjechali do Rzymu na zlot z okazji 110-lecia tej firmy.

 

Dni Evangelium Vitae - zobacz galerię zdjęć >>

 

Oto papieskie słowa:

 

Na zakończenie tej Eucharystii poświęconej Ewangelii Życia, pragnę z radością przypomnieć, że wczoraj w Carpi został ogłoszony błogosławionym Edward Focherini, małżonek i ojciec siedmiorga dzieci, dziennikarz. Pochwycony i uwięziony z nienawiści do wiary katolickiej zmarł w obozie koncentracyjnym w Hersbruck, w 1944 r., w wieku 37 lat. Uratował wielu Żydów od prześladowania nazistowskiego. Wraz z Kościołem w Carpi, dziękujemy Bogu za tego świadka Ewangelii Życia.

 

Serdecznie dziękuję wam wszystkim, którzy przybyliście z Rzymu oraz z wielu stron Włoch i świata, zwłaszcza rodzinom i tym, którzy działają bardziej bezpośrednio na rzecz krzewienia i ochrony życia. Pozdrawiam też licznych uczestników zlotu motocyklowego Harley-Davidson, a także Motoklubu Policji Państwowej.

 

Teraz zwracamy się do Maryi Panny, powierzając każde ludzkie życie, zwłaszcza najbardziej kruche, bezbronne i zagrożone jej macierzyńskiej opiece.

 

 

Więcej »

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook