Tbilisi: papieska Msza bez delegacji gruzińskiego prawosławia

(fot. PAP / EPA / L'OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)

We Mszy św. sprawowanej dziś rano przez Franciszka na stadionie im. Micheila Meschiego w Tbilisi nie wzięła udziału oficjalna delegacja Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego - podała agencja Associated Press.

 
Podczas briefingu poprzedzającego papieską wizytę rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke zapowiedział wprawdzie, że w dzisiejszej Mszy św. weźmie udział delegacja gruzińskiej Cerkwi, ale rzeczniczka patriarchatu Nato Asatiani powiedziała dziś, że decyzja ta została podjęta za obopólną zgodą. Tymczasem na stronie patriarchatu zaktualizowano oświadczenie, w którym czytamy, że dopóki istnieją różnice dogmatyczne między obydwoma Kościołami, wierni prawosławni nie wezmą udziału w modlitwach katolickich.
 
Rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke stwierdził, że Watykan otrzymał stanowisko Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego w piątek wieczorem. Powoływano się w nim na prawo, które zabrania udziału delegacji prawosławnej w katolickiej Mszy. Wcześniej protesty przeciw papieskiej wizycie kierowali przedstawicieli Zjednoczenia Rodziców Prawosławnych, twierdząc że wizyta Ojca Świętego jest przejawem prozelityzmu.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 18:16:31 | 2016-10-01
No właśnie, już sama wizyta Papieża jest prozelityzmem. A on mówi, że nie może być prozelityzmu. Więc po co przyjechał? I tacy są prawosłąwni. Ekumenizm nie ma racji bytu. Tam po prostu jest polityka, lęk przed wszystkim, co zagraża ich włądzy nad duszami, i tak naprawdę  ma wiary, lecz zacietrzewienie. Tak było ze św. Janem Pawłem II, ale to był Polak, więć można było jakoś zrozumieć. A tu proszę, Argentyńczyk, taki "otwarty", taki z poza układu europejskiego, i co? Prozelityzm. Śmiech na sali. 

Oceń 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?