Watykan: spotkanie Franciszka ze Światowym Kongresem Żydów

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Wyzwanie krzewienia pokoju na świecie oraz o kryzys uchodźców to niektóre z kwestii poruszonych podczas wczorajszego spotkania papieża Franciszka z kierownictwem Światowego Kongresu Żydów. Miało ono miejsce wieczorem w papieskiej rezydencji w Domu Świętej Marty.

 

Franciszek zauważył, że Europa często zapomina, iż została wzbogacona przez migrantów, zamyka się w sobie i brakuje jej kreatywności. Wskazał ponadto, iż nasz kontynent dramatycznie doświadcza spadku liczby urodzeń i ma problemy z wysokim bezrobociem.

 

- Musimy zastanowić się nad integracją, która jest ważnym problemem - stwierdził Ojciec Święty. Jego zdaniem ludzie, którzy dopuścili się ataków terrorystycznych w Belgii nie byli właściwie zintegrowani.

 

Papież raz jeszcze podkreślił, że dobry chrześcijanin nie może być antysemitą. Zachęcił chrześcijan i Żydów do współpracy w walce z istniejącą w świecie przemocą, aby uczynić świat bardziej bezpiecznym. W związku z nadchodzącym nowym rokiem w kalendarzu żydowskim - Rosz ha-Szana Franciszek życzył Żydom słodkiego nowego roku.

 

Natomiast przewodniczący Światowego Kongresu Żydów, Ronald S. Lauder, podkreślił, że Żydzi na przestrzeni swych dziejów zaznali losu imigrantów i dobrze rozumieją ich sytuację. Pragną też żyć w pokoju i modlą się o pokój. Przedstawiciele społeczności żydowskiej podziękowali również Ojcu Świętemu za jego niedawną wizytę w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau i decyzję, by przebiegała ona w milczeniu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook