Kard. Dziwisz i Barroso przyjęci przez papieża

(fot.EPA/L'OSSERVATORE ROMANO)

Ojciec Święty przyjął na audiencji prywatnej metropolitę krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej, José Manuela Durão Barroso.


Dzisiejsze włoskie media odnotowały wczorajszą wypowiedź kard. Dziwisza w Messynie: Wieloletni sekretarz osobisty bł. Jana Pawła II wyraził nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego będzie miała miejsce jeszcze w październiku bieżącego roku. Dodał, że proces kanonizacyjny przebiegł bez zastrzeżeń.

 

- Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a więc droga do kanonizacji jest otwarta - powiedział wczoraj w Messynie kard. Stanisław Dziwisz.

 

Ponadto papież mianował ordynariusza diecezji Gweru w Zimbabwe, dwóch biskupów pomocniczych w Wietnamie. Swoim wysłannikiem na uroczystości 1025 rocznicy chrztu Rusi w dniach 17-18 sierpnia b.r. w Kijowie Ojciec Święty mianował emerytowanego metropolitę wileńskiego, kard. Audrysa Juozasa Bačkisa.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~wierny 14:03:43 | 2013-06-15
A o doktoracie Kościoła dla bł. Jana Pawła II to już z Ojcem Świętym rozmawiał Jego Ekscelencja? Trzeba o tym myśleć za wczasu bo czasu już wiele nie zostało. Niedługo będzie kataklizm ogólnoświatowy i świętego doktora nie będzie bo czasu ani możliwości nie będzie.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook