Papieski telegram po morderstwie księży w Meksyku

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Papież jest głęboko zmartwiony smutną wiadomością o zamordowaniu dwóch księży w Meksyku - zapewnił w imieniu Franciszka sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. Przesłał on wyrazy współczucia na ręce biskupa diecezji Papantla, w której popełniono tę zbrodnię.

 

Ojciec Święty modli się za te "ofiary nie dającej się usprawiedliwić przemocy" - czytamy w przesłaniu kondolencyjnym. A "wyrażając raz jeszcze zdecydowane potępienie dla wszelkich zamachów na ludzkie życie i godność, zachęca duszpasterzy tej diecezji, by prowadzili dalej z energią swą misję kościelną niezależnie od trudności, idąc za przykładem Jezusa Dobrego Pasterza" - napisał sekretarz stanu.

Proboszcz i wikary parafii Matki Bożej Fatimskiej w Poza Rica w stanie Veracruz, księża Alejo Nabor Jiménez Juárez i José Alfredo Suárez de la Cruz zostali uprowadzeni w niedzielę 18 września, a nazajutrz znaleziono ich martwe ciała. Przed zabiciem byli prawdopodobnie torturowani. W tym meksykańskim stanie już wcześniej dochodziło do morderstw na kapłanach, m.in. w 2013 zabito tam dwóch księży podczas włamania do kościoła w Ixhuatlán de Madero.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook