Papież: oto gwarancja bezpieczeństwa przed terroryzmem

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że gościnność jest "najlepszą gwarancją" bezpieczeństwa chroniącą przed terroryzmem. Absolwentom szkół jezuickich mówił, że kryzys migracyjny to największa katastrofa humanitarna po drugiej wojnie światowej.

 

 

Papież mówił o 65 milionach uchodźców na świecie nawiązując do tematu sympozjum zorganizowanego przez byłych uczniów szkół jezuickich, poświęconego globalnej migracji.

 

Franciszek stwierdził, że choć konflikty, takie jak "straszliwa wojna w Syrii" czy w Sudanie Południowym wydają się "nie do rozwiązania", należy wziąć na siebie ciężar "ludzkiej tragedii uchodźców".

 

- Nienotowana nigdy wcześniej liczba uchodźców umiera podczas próby przeprawy przez Morze Śródziemne, które stało się cmentarzem - oświadczył papież. Inni, zauważył, "spędzają lata w obozach" dla uchodźców.

 

Papież zaapelował o to, by przyjmować ich w domach i we wspólnotach po to, aby - jak wyjaśnił - "ich pierwsze doświadczenie pobytu w Europie nie było traumą spania w zimnie na ulicy, ale ciepłą i ludzką gościnnością".

 

- Pamiętajcie, że autentyczna gościnność jest głęboką wartością ewangeliczną, która podsyca miłość i jest największą gwarancją naszego bezpieczeństwa przed obrzydliwymi atakami terroryzmu - powiedział Franciszek.

 

Zauważył zwracając się do absolwentów: "wiele drzwi otwarto przed wami dzięki edukacji otrzymanej u jezuitów, podczas gdy uchodźcy znajdują wiele zamkniętych drzwi".

 

Papież mówił również o dzieciach uchodźców pozbawionych edukacji, a zatem, jak zaznaczył, przyszłości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.25

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

crusader 20:16:58 | 2016-09-18
Módlmy się o rychłe konklawe... Ten gość to antypapież!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Augustyn . 15:03:06 | 2016-09-18
Po liście w spr. dopuszczenia osób rozwiedzionych, a nie żyjących w czystości, nie ma już wątpliwości, kim jest Franciszek.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 17:03:56 | 2016-09-17
To musi być fajna zabawa. Przywódca największej wspólnoty religijnej rżnie głupa a potem obserwuje reakcje na swoje niedorzeczne wypowiedzi.

Oceń 8 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Metanoia 15:34:36 | 2016-09-17
Oczywiście! Jak już ugościmy ich wszystkich to przecież sami sobie tych bomb podkładać nie będą. 

Oceń 10 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook