Papież apeluje do biskupów Europy o opiekę nad migrantami

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Do głoszenia Ewangelii ludziom, którzy pogubili się w życiu, otoczenia troską migrantów oraz troski o życie ludzkie zachęcił Ojciec Święty biskupów Europy zgromadzonych w Sarajewie na spotkaniu poświęconym dziełom miłosierdzia względem duszy i względem ciała.

 

Zorganizowała je Rada Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

 

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

 

Do Jego Eminencji Księdza Kardynała Péter Erdő
Przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy


Z okazji spotkania, zorganizowanego w Sarajewie na temat jubileuszu dzieł miłosierdzia względem duszy i ciała, pragnę zwrócić się z moim serdecznym pozdrowieniem do jego uczestników. Ten ważny zjazd przypomina wszystkim wierzącym przynaglenie do troski względem potrzebujących: biednych migrantów, uchodźców, więźniów, bezrobotnych, chorych na ciele i na duszy.

 

Aby przyczynić się do odrodzenia Europy, Kościół, zatroskana matka, czyni wysiłki, by z miłością wyjść na spotkanie ran ludzkości, by uleczyć je balsamem Bożego Miłosierdzia.

 

Dlatego zachęcam was, przedstawicieli episkopatów Europy, by angażować coraz więcej waszych wspólnot i różnych organizacji charytatywnych i opiekuńczych w zapał głoszenia Ewangelii tym, którzy z różnych przyczyn pogubili się w życiu.

 

Ciągle marzę o nowym humanizmie europejskim, który potrzebuje pamięci, odwagi, zdrowej i ludzkiej utopii. Na tej drodze humanizacji, Europa, kolebka praw i cywilizacji, jest wezwana nie tylko do ochrony przestrzeni, ale do bycia matką rodzącą procesy, a więc płodną, bo respektującą życie i dającą życiu nadzieję.

 

Z tymi życzeniami wzywam do odnalezienia nowych dróg i ścieżek, by zagwarantować, tym, którzy żyją w Europie, bądź do niej docierają, możliwość integracji, dialogu i odrodzenia, by stać się jedną ludzką rodziną. Zapewniam o mojej pamięci i żarliwej modlitwie, aby tworzone były mosty i obalane mury podziałów, przesyłam swoje Apostolskie Błogosławieństwo.

 

Z braterskim pozdrowieniem


Franciszek

Watykan, 25 sierpnia 2016

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bonaventura 20:17:50 | 2016-09-16
Apeluje o opiekę nad imigrantami ? To już nie są uchodźcy ?

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?