Papież wezwał do wspólnej reewangelizacji Europy

(fot. neneo / Shutterstock.com)

Do reewangelizacji chrześcijan, którzy zagubili więź ze swoją wiarą zachęcił Franciszek uczestników odbywającego się w Salonikach w Grecji Sympozjum Międzychrześcijańskiego.

 

Papież wystosował przesłanie do tego gremium za pośrednictwem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurta Kocha.


Franciszek zauważył, że powszechne jest w Europie zjawisko chrześcijan żyjących tak, jakby Boga nie było. Osoby te nie są świadome otrzymanego daru wiary, nie doznają pociechy jaką ona daje, ani też nie są w pełni zaangażowane w życie wspólnoty chrześcijańskiej. W tej sytuacji istnieje konieczność ponownej ewangelizacji wspólnot chrześcijańskich w Europie - jak głosi hasło XIV Sympozjum Międzychrześcijańskiego. Organizowane jest ono przez Instytut Duchowości Franciszkańskiej na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie oraz Wydział Teologii Prawosławnego Fakultetu Teologicznego Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach.

 

Ojciec Święty zauważył, że spotkanie to sprzyja konfrontacji teologicznej i kulturowej między katolikami a prawosławnymi, by podjąć wyzwanie odnowy więzi z korzeniami chrześcijańskimi. Są one coraz mniej postrzegane i dlatego konieczne jest nowe dzieło ewangelizacji. - Życzę, aby Sympozjum, za pomocą refleksji i wymiany opinii między naukowcami katolickimi a prawosławnymi mogło przyczynić się do określenia nowych dróg, twórczych metod i odpowiedniego języka, by przepowiadanie Jezusa Chrystusa dotarło w całym swym pięknie do współczesnego Europejczyka - napisał papież.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook