Papież chce jechać na tereny dotknięte trzęsieniem ziemi

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Franciszek chce udać się na tereny dotknięte trzęsieniem ziemi i spotkać się z mieszkańcami Amatrice, Accumoli, Arquata del Tronto i Nursji. "Skoro to tylko będzie możliwe, również ja mam nadzieję udać się do was, aby się z wami spotkać, osobiście zanieść wam pociechę wiary i wsparcie nadziei chrześcijańskiej" - powiedział papież przemawiając po niedzielnej modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

 

"Chciałbym ponowić wyrazy mojej bliskości duchowej z mieszkańcami Lacjum, Marche i Umbrii, ciężko dotkniętych przez trzęsienie ziemi minionych dni. Myślę szczególnie o mieszkańcach Amatrice, Accumoli, Arquata del Tronto, Nursji. Po raz kolejny zapewniam te umiłowane wspólnoty, że Kościół dzieli ich cierpienia i ich obawy, modląc się za zmarłych i ocalałych. Troskliwość działań władz, policji, obrony cywilnej i wolontariuszy pokazuje, jak ważna jest solidarność, by znieść te bolesne doświadczenia. Drodzy bracia i siostry, skoro to tylko będzie możliwe, również ja mam nadzieję udać się do was, aby się z wami spotkać, osobiście zanieść wam pociechę wiary i wsparcie nadziei chrześcijańskiej" - powiedział Franciszek i wraz ze zgromadzonymi na placu św. Piotra odmówił w intencji ofiar kataklizmu modlitwę "Zdrowaś Maryjo".

W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło 24 sierpnia środkowe Włochy zginęło 291 osób a 388 zostało ciężko rannych. W wyniku kataklizmu ok. 2,5 tys. ludzi straciło dach nad głową. Najciężej dotknięte zostały miejscowości na styku regionów Umbria, Lacjum i Marche.

Po modlitwie Anioł Pański papież nawiązał do wczorajszej beatyfikacji siostry Marii Antonii de San José w Buenos Aires. "Oby jej wzorowe świadectwo chrześcijańskie, zwłaszcza jej apostolstwo w krzewieniu ćwiczeń duchowych wzbudziły pragnienie coraz bliższego przylgnięcia do Chrystusa i Ewangelii" - powiedział.

Ojciec Święty przypomniał także, że w najbliższy czwartek, 1 września będziemy obchodzić Światowy Dzień Ochrony Świata Stworzonego wraz z "naszymi braćmi prawosławnymi oraz członkami innych wspólnot kościelnych". "Będzie to okazją do umocnienia wspólnego zaangażowania na rzecz ochrony życia, szanując środowisko i przyrodę" - powiedział Franciszek.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Macieek 09:00:34 | 2016-08-29
Podzielą się z Maradiagą pięniędzmi od Sorosa?

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook