Franciszek dziękuje za solidarność z uchodźcami

(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)

"Moimi uczuciami i modlitwą jestem duchowo blisko Ciebie, całej diecezji i tych, którzy chcą przyjść z pomocą ludziom uciekającym przed wojną i przemocą, w poszukiwaniu nadziei i pokojowej przyszłości". Te słowa skierował Papież Franciszek w specjalnym liście do bp. Antonio Suetty.

 
Jest to odpowiedź na list ordynariusza włoskiej diecezji Ventimiglia-San Remo, w którym przedstawił on Ojcu Świętemu bardzo trudną aktualnie sytuację w tym mieście. Dotarło tam bowiem bardzo wielu imigrantów i uchodźców, którzy chcieli przekroczyć granicę francusko-włoską. Służby graniczne jednak na to nie pozwoliły.
 
Papież wyraża wdzięczność za wszelkie wysiłki, jakie wspólnota diecezji "podejmuje z podziwu godną miłością ewangeliczną, angażując możliwe zasoby ludzkie, logistyczne i ekonomiczne, wspierając tych naszych braci i siostry, którzy przeżywają ogromną tragedię". Franciszek zachęca biskupa, księży, osoby konsekrowane, pracowników duszpasterstwa i wszystkich uczestniczących w kościelnej rzeczywistości do "kontynuowania hojnego zaangażowania na rzecz otwartości i solidarności, tak by stawać się coraz bardziej «Kościołem wychodzącym na zewnątrz»". Ma on być bowiem "radosnym głosicielem Ewangelii miłosierdzia i świadkiem nadziei" - napisał Papież w liście do biskupa diecezji Ventimiglia-San Remo.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook