Opracowano hasło i logo podróży papieża do Gruzji

(fot. shutterstock.com)

Hasłem podróży Franciszka do Gruzji, do której dojdzie za półtora miesiąca, będą słowa "Pokój wam", zaczerpnięte z 20. rozdziału Ewangelii św. Jana.

 

Znalazły się one na logu przyszłej wizyty, która składa się z dwóch części: białego stylizowanego krzyża na żółto-czerwonym okręgu symbolizującym kulę ziemską i umieszczonego obok hasła podróży po łacinie (Pax vobis) i po gruzińsku.

 

Informując o utworzeniu logo i wyborze hasła przyszłej podróży papieskiej watykański dziennik "L'Osservatore Romano" zaznaczył, że chodzi tu o podkreślenie zbieżności tej wizyty z Rokiem Miłosierdzia oraz jest wezwaniem do zaprowadzenia pokoju na świecie, a zwłaszcza w tym regionie Azji.

 

Dziennik przypomniał, że sam Franciszek, zapowiadając swą wizytę 30 marca, następująco wskazał na jej cele: "z jednej strony chodzi o dowartościowanie starożytnych korzeni chrześcijańskich, obecnych na tych ziemiach - zawsze w duchu dialogu z innymi religiami i kulturami - i z drugiej strony o dodanie otuchy nadziei i drogom pokoju".

 

Na przygotowanym logu Gruzja jest przedstawiona w postaci stylizowanego krzyża, którego kształt przypomina tradycyjny krzyż św. Niny (Chrześcijanki) - największej ewangelizatorki tego kraju. Kolory żółty i czerwony przywołują barwy flag Watykanu i Gruzji.

 

Ojciec Święty odwiedzi Gruzję i Azerbejdżan w dniach 30 września-2 października i będzie to druga część jego wyprawy na Kaukaz, po odwiedzinach Armenii w dniach 24-26 czerwca br. Wcześniej wszystkie te państwa odwiedził Jan Paweł II: Gruzję - 8-9 listopada 1999, Armenię - 25-27 września 2001 i Azerbejdżan - 22-23 maja 2002.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?