Franciszek o tym, co robić, gdy nie cieszysz się z życia

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Warto, abyśmy codziennie rano..." - podczas ŚDM w Krakowie papież Franciszek zdradził wszystkim receptę na kryzys i smutek. Poznaj sposób na codzienną radość każdego dnia.

 

Oto fragment homilii na Mszy św. posłania, wygłoszonej 31 lipca:

 

Kiedy w życiu zdarza nam się, że mierzymy nisko zamiast wysoko, może nam pomóc ta wspaniała prawda: Bóg jest wierny w miłości względem nas, a nawet nieustępliwy. Pomoże nam myśl, że kocha nas bardziej, niż my kochamy samych siebie, że wierzy w nas bardziej, niż my wierzymy w siebie, że zawsze nam "kibicuje" jako najbardziej niezłomny z fanów.

 

Zawsze czeka na nas z nadzieją, nawet gdy zamykamy się w naszych smutkach, ciągle rozpamiętując doznane krzywdy i przeszłość. Ale przywiązywanie się do smutku nie jest godne naszej postury duchowej!

Jest to w rzeczywistości jakiś wirus, który zaraża i blokuje wszystko, który zamyka wszelkie drzwi, który uniemożliwia rozpoczęcie życia na nowo, ponowny start. Bóg jest jednak nieustępliwy w nadziei: zawsze wierzy, że możemy się podnieść i nie poddaje się, widząc nas przygaszonych i bez radości.

 

Robi się smutno, kiedy patrzymy na młodego człowieka w którym nie ma radości. Jesteśmy bowiem zawsze Jego umiłowanymi dziećmi. Pamiętajmy o tym na początku każdego dnia. Warto, abyśmy codziennie rano mówili w modlitwie: "Panie, dziękuję Ci, że mnie kochasz; spraw bym zakochał się w moim życiu!". Nie w moich wadach, które muszą być poprawione, ale w życiu, które jest wielkim darem: jest ono czasem, aby kochać. 

 

>>Przeczytaj pełny tekst homilii papieża.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.91

Liczba głosów:

23

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

helenakg 04:34:28 | 2016-08-10
Kazdy kto wierzy w Pana Jezusa Chrystusa z calego serca co On uczynil dla nas 2 tysiace lat temu , otrzymuje piekny pokoj i sens zycia. List sw. Pawla do Rzymian r.5 " Usprawiedliwiemi tedy przez wiare , pokoj mamy z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa."  "Radujcie sie w Panu zawsze , powtarzam radujcie sie. ...nie troszcie sie o nic, ale we wszystkim w modlitwie i blaganiach z dziekczynieniem powierzcie Bogu. A pokoj Bozy, ktory przewyzsza wszelki rozum, strzec bedzie mysli waszych w Chrystusie Jezusie."    Ja to otrzymalam.

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook