"Inspirujemy się postawą patrona tego sanktuarium"

(fot. PAP / Leszek Szymański)

Staramy się nieustannie nawracać do ewangelicznego stylu życia i służby, wsłuchując się w Twoje słowa, Ojcze Święty - powiedział w sobotę metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz na zakończenie mszy św., którą dla duchowieństwa sprawował papież Franciszek.

 
Kardynał mówił, że w sanktuarium Jana Pawła II zgromadzeni są reprezentanci wielotysięcznej rzeszy polskich kapłanów, zakonnic, zakonników, osób konsekrowanych i młodych seminarzystów przygotowujących się do posługi kapłańskiej.
 
Jak zauważył w ostatnich kilkudziesięciu latach Kościół w Polsce został obdarzony wieloma powołaniami, a polscy misjonarze i misjonarki służą na wszystkich kontynentach.
 
"Staramy się nieustannie nawracać do ewangelicznego stylu życia i służby, wsłuchując się w Twoje słowa, Ojcze Święty. Twoje dzisiejsze słowo i Twoja obecność wśród nas umocni nas w powołaniu i gotowości do dalszej służby" - powiedział kard. Dziwisz, dziękując papieżowi.
 
"Inspirujemy się postawą patrona tego sanktuarium - świętego Jana Pawła II. On właśnie na tej ziemi dorastał, dojrzewał do służby Kościołowi i światu" - przypomniał.
Wspomóż Nas
Tagi: dziwisz, kraków, śdm

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook