W Łagiewnikach zakończyła się liturgia pojednania

(fot. PAP / Paweł Supernak)

W sobotę po godz. 9.30 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zakończyła się liturgia pojednania z udziałem papieża Franciszka. Papież spowiadał pięcioro młodych ludzi w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim.

 
Przed opuszczeniem bazyliki papież pobłogosławił zgromadzonych, odmówił też modlitwę Zdrowaś Maryjo. W darze od spowiedników, którzy służą w tym sanktuarium otrzymał obraz Jezusa Miłosiernego autorstwa Janusza Antosza. Wpisał się do księgi pamiątkowej, rozmawiał z księżmi oraz z chorymi, błogosławiąc ich.
 
"Bardzo was proszę módlcie się za mnie" - zwrócił się papież do wiernych zgromadzonych w bazylice.
 
Franciszek jest trzecim - po Janie Pawle II i Benedykcie XVI - papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim spowiada.
 
W pobliżu bazyliki znajduje się strefa pojednania, w której ustawiono 50 konfesjonałów. Uczestnicy ŚDM w zorganizowanych grupach pielgrzymowali w ostatnich dniach z sanktuarium św. Jana Pawła II do Miłosierdzia Bożego, mogli też skorzystać z sakramentu pokuty.
 
Papież Franciszek udaje się teraz do Sanktuarium św. Jana Pawła II, które znajduje się w sąsiedztwie Łagiewnik, gdzie odprawi mszę św. dla duchowieństwa.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook