Papież Franciszek wyruszył do Oświęcimia

(fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Papież Franciszek jest w drodze do byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Podczas wizyty towarzyszyć mu będzie premier Beata Szydło.

 

Papież jedzie samochodem, zrezygnowano z przelotu śmigłowcem ze względu na warunki pogodowe - mgłę nad lotniskiem i ogniska burzowe na trasie przelotu. Kolumna przejedzie autostradą do Chrzanowa, a stamtąd drogą nr 933 w kierunku Oświęcimia.

 

Jak poinformował PAP rzecznik Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM Mariusz Ciarka kolumna pojazdów ma do pokonania ok. 70 km. - Trzeba liczyć się z utrudnieniami na autostradzie i drogach dojazdowych do Oświęcimia. Będziemy czasowo - na czas przejazdu kolumny - wyłączać ruch - powiedział.

 

Przez bramę z napisem "Arbeit macht frei" w byłym Auschwitz I Franciszek przejdzie pieszo, podobnie jak robili to podczas wizyt w tym miejscu jego poprzednicy: Benedykt XVI i Jan Paweł II. Franciszek spotka się m.in. z byłymi więźniami obozu i "Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata". Będzie się także modlił w celi śmierci głodowej o. Maksymiliana Kolbe, który zginął 75. lat temu.

 

Jak podkreślił dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr M.A. Cywiński wizyta papieża będzie się odbywała w ciszy; zaapelował do mediów o jej uszanowanie. - Myślę, że ta cisza jest wyrazem głębokiej chęci przeżycia tego miejsca i wsłuchania się w to, co to miejsce mówi - mówił Cywiński.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook