Franciszek odprawił prywatną Mszę świętą

(fot. Philip Chidell / Shutterstock.com)

W kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich papież Franciszek odprawił w piątek rano prywatną Mszę św. Towarzyszyło mu zaledwie kilka osób.

 

- Była to Msza w gronie najbliższych współpracowników i osób mieszkających w Domu Arcybiskupów Krakowskich - powiedział PAP zastępca rzecznika prasowego Archidiecezji Krakowskiej ksiądz Piotr Studnicki. Dodał, że papież modlił się w ciszy w kaplicy jeszcze przed mszą św., po odczytaniu Ewangelii również zapadła chwila ciszy i zadumy.

 

W Mszy uczestniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore oraz kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Kaplica, w której modlił się Franciszek znajduje się na pierwszym piętrze Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. To właśnie tam Karol Wojtyła - 1 listopada 1946 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Adama Stefana Sapiehy. Później jako biskup krakowski spędzał w kaplicy wiele czasu: modlił się, podejmował najważniejsze decyzje, a nawet pisał.

 

Podczas wizyt w Polsce w tej kaplicy Jan Paweł II modlił się i odprawił Msze św. Zwyczajowo jest ona nazywana "Totus Tuus" - "Cały Twój"; było to nie tylko motto biskupie, ale i motto życia Jana Pawła II. Dziś w kaplicy znajdują się relikwie św. Jana Pawła II.

 

Franciszek odwiedzi w piątek były obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, spotka się z chorymi dziećmi w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu i weźmie udział w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook