Chore dzieci mają wyjątkowy prezent dla papieża

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu czekają na papieża i mają dla niego wyjątkowy prezent.

 

Ponad dwieście prac plastycznych i listów znalazło się w specjalnej księdze, którą dostanie papież Franciszek. Już w piątek Ojciec Święty odwiedzi szpital, spotka się z personelem i przede wszystkim z małymi pacjentami.

 
"Narysowałem serduszko i krzyż oraz napisałem, że kocham Franciszka. Czekam na papieża i nie mogę się doczekać. On uszczęśliwia dzieci. Chciałbym, żeby mnie przytulił" - mówie Jaś. 
 
Dzieci dostały już obrazki ze zdjęciem papieża Franciszka i z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży. 
 
Zuzia bardzo chciała jechać na Światowe Dni Młodzieży, ale miała wypadek i trafiła do szpitala. Pracę pomogła jej narysować siostra Bożena Leszczyńska. "To postać Chrystusa Miłosiernego. Chciałabym, że papież dodał nam otuchy. Dzieciom to wystarczy" - dodaje pacjentka. 
 
Mikołaj ma już papieską chorągiewkę. "Będę machał, może papież mnie zobaczy. Chciałbym mu podziękować, że wybrał Kraków i nasz szpital" - powiedział chłopiec. 
 
Prac plastycznych i poetyckich przybywa, więc powstaje kolejny tom księgi, który zostanie wysłany do Watykanu. 
 
"Dzieci rysują serca, papieża Franciszka, który jest uśmiechnięty, bo w naszym szpitalu potrzeba uśmiechu. Czasami wklejają swoje zdjęcia" - dodaje siostra Bożena Leszczyńska. 
 
W szpitalnej kaplicy stoi już fotel i papieski klęcznik. Papież Franciszek dostanie też kopię obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Taki wizerunek znajduje się w kaplicy, gdzie trwa wieczysta adoracja.
 
"Od 1999 roku mamy180 tys. próśb i podziękowań. Zapisujemy kolejne tomy. Przed obrazem modlą się rodzice, dzieci a także lekarze przed operacjami i nasi pracownicy " - mówi kapelan ks. Lucjan Szczepaniak. 
 
W kaplicy bardzo często modli się Małgorzata Matyka. Jej syn ma trzy miesiące i przez cały ten czas jest szpitalu, bo ma poważną wadę serca. "Miałam propozycje aborcji, ale nawet przez chwilę nie myślałam o takim rozwiązaniu. Walczymy o życie syna. Chciałabym, żeby papież pobłogosławił nasze dzieci i żeby dał nam duchową siłę" - mówi matka. 
 
Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego dr hab. Maciej Kowalczyk powita w piątek papieża Franciszka razem z premier Beatą Szydło. W holu będzie czekała grupa dzieci, a ciężko chorych małych pacjentów papież odwiedzi na jednym z oddziałów. Później przejdzie do kaplicy, gdzie będzie modlił się w ciszy. W kaplicy zgromadzi się też grupa lekarzy i pielęgniarek. 
 
To będzie ważny dzień dla szpitala, bo odwiedzi go papież, który ogromną rolę i wagę przywiązuje do ludzi cierpiących - dodaje dyrektor szpitala. 
 
"Chcę powiedzieć papieżowi, że bardzo się cieszymy i wiemy, że jego modlitwa obejmie wszystkie dzieci i pracowników naszego szpitala, ale i ze wszystkich szpitali dziecięcych w Polsce, które są ostatnią szansą dla najciężej chorych" - dodaje dr hab. Maciej Kowalczyk. 
 
W piątek nie będą czynne szpitalne poradnie. Przełożono też planowe przyjęcia. Ponadto otwarte będzie tylko jedno wejście do placówki. Natomiast Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie pracował normalnie. 
 
W szpitalu pracuje ok. 2 tys. osób. Placówka medyczna ma ok. 500 łóżek. Rocznie  ok. 40 tys. dzieci jest hospitalizowanych, a z poradni korzysta ok. 200 tys. małych pacjentów z całej Polski.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook