Papież potępił atak w kościele we Francji

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek stanowczo potępił atak w kościele w Rouen na północy Francji - oświadczył Watykan. Uzbrojeni w noże napastnicy zamordowali we wtorek w Normandii proboszcza i zranili trzy osoby, w tym jedną bardzo ciężko.

 

"Papież został poinformowany i uczestniczy w bólu i w przerażeniu z powodu tej absurdalnej przemocy, potępiając w jak najbardziej radykalny sposób wszelką formę nienawiści" - powiedział rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. Dodał, że Franciszek modli się za wszystkich zaatakowanych.

 

"To nowa straszna wiadomość, która dołącza niestety do serii aktów przemocy w tych dniach, jakie nami wstrząsnęły wywołując ogromny ból i zaniepokojenie" - oświadczył rzecznik. Zapewnił, że Stolica Apostolska śledzi wydarzenia w Rouen.

 

“Jesteśmy szczególnie poruszeni tym, że ta potworna przemoc miała miejsce w kościele, świętym miejscu, w którym głosi się miłość Boga" - dodał ks. Lombardi.

 

Następnie podkreślił: "Wyrażamy bliskość z Kościołem Francji, archidiecezją Rouen, dotkniętą wspólnotą i narodem francuskim". 

 

>>Tutaj dowiesz się więcej o ataku pod Rouen.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ray 19:21:37 | 2016-07-26
To jednak budujące w tym strasznym świecie że nawet wrogowie wiary potepija takie okropne czyny...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kamila 15:46:01 | 2016-07-26
przekopiowałam wypowiedź, bo trafia w sedno
rafalkordus | 2016-07-26 15:33:00
Muzułmanie to nie Państwo Islamskie - to zasadnicza różnica, której nieznajomośc prowadzi do antagonizmów w łonie Kościołowa, przed którymi należy się bronić!

Módlmy się!!!

Oceń 2 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 14:16:35 | 2016-07-26
Co 5 minut ginie człowiek na Ziemi tylko dlatego, że jest wyznawcą Chrystusa. Smutne, bardzo smutne, ale jak mi się zdaje niedawno jeszcze sam papież chciał pomagać muzułmanom poprzez przyjęcie ich do  naszych domostw, z eksterminacją  prowadzoną przez muzułmanów  się nie liczył, a teraz mamy owoc nieprzemyślanej pomocy. Pomagać potrzebującym oczywiście trzeba ale
z rozwagą.

Oceń 13 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?