Papież do młodych o otwartości i Matce Teresie z Kalkuty

(fot. Marquette University / Foter / CC BY-NC-ND / Martin Podzorny / Shutterstock.com)

Papież Franciszek wezwał młodych ludzi, aby budowali mosty porozumienia przełamując "logikę podziałów, odrzucenia, strachu przed innymi". Apel ten znalazł się w tekście opublikowanym w dzienniku "Corriere della Sera" tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży.

 

Włoska gazeta zamieściła w piątek wstęp, który papież napisał do książki zawierającej niewydane wcześniej teksty wystąpień błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty. Zostanie ona kanonizowana przez Franciszka 4 września.

 

We wprowadzeniu tym znajduje się mocny apel papieża do młodzieży, który - jak się zauważa - nabiera wyjątkowego znaczenia tuż przed jego podróżą na ŚDM w Krakowie.

 

Franciszek przytacza słowa przyszłej świętej, które stanowią punkt wyjścia dla jego rozważań: "My nie jesteśmy organizacją pozarządową. Takie organizacje realizują projekt; my pracujemy dla Kogoś".

 

"Także ja powtarzam często, że Kościół nie jest organizacją pozarządową, ponieważ pracuje dla Chrystusa i dla biednych, w których żyje Chrystus" - napisał papież.

 

Wskazał na potrzebę traktowania ludzi jak bliźnich, odczuwania współczucia dla najsłabszych, potrzebujących i zranionych oraz uczynków miłosierdzia, także tego duchowego, czyli doradzania, pocieszania, przebaczenia zniewag. Jak podkreślił, te ewangeliczne wskazania kierowały życiem Matki Teresy, prowadziły po drodze świętości. Mogą też być wskazówkami i dla nas - dodał Franciszek.

 

Następnie wystosował specjalne przesłanie do młodzieży.

 

"Wszystkich młodych proszę, by nie tracili nadziei, by nie pozwolili się okraść z przyszłości, która jest w ich rękach" - zaapelował.

 

Zachęcił: "Bądźcie budowniczymi mostów, by przełamać logikę podziałów, odrzucenia, strachu przed innymi, poświęćcie się służbie na rzecz biednych, z odwagą stawiajcie czoła życiu, które jest darem Boga".

 

"Latajcie wysoko, jak orzeł, symbol kraju pochodzenia Matki Teresy" - napisał Franciszek odnosząc się do herbu Albanii.

 

Wezwał młodych katolików, by zaangażowali w dialog swych rówieśników dając w ten sposób świadectwo całemu światu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook