Papież modlił się za ofiary zamachów w Bangladeszu i Iraku

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek modlił się w niedzielę za ofiary niedawnych zamachów terrorystycznych w Bangladeszu i w Iraku.

 

Podczas spotkania z wiernymi w południe w Watykanie zachęcał do modlitwy o nawrócenie sprawców przemocy "zaślepionych przez nienawiść".

 

>>Przeczytaj pełny tekst papieskiego rozważania.

 

Zwracając się do wiernych zebranych na pl. Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, papież powiedział: "Wyrażam bliskość z rodzinami ofiar i rannych w ataku dokonanym wczoraj w Dhace, a także w Bagdadzie".

 

Tak odniósł się do zamachu islamskich terrorystów na kawiarnię w stolicy Bangladeszu, gdzie zabili oni wielu cudzoziemców, wśród nich dziewięciu Włochów oraz do dwóch zamachów w Bagdadzie, w których zginęły 83 osoby.

 

“Módlmy się razem za zmarłych i prośmy Pana, by nawrócił serca sprawców przemocy zaślepionych przez nienawiść" - mówił Franciszek.

 

W rozważaniach wskazywał, że zadaniem wierzących jest głoszenie “orędzia nadziei i pocieszenia, pokoju i miłości". Musi temu towarzyszyć, jak podkreślał, "porzucenie wszelkich powodów do osobistej chwały".

 

"Misja chrześcijanina jest wspaniała i skierowana do wszystkich; nikt nie jest z niej wykluczony. Wymaga ona wiele wspaniałomyślności, a przede wszystkim spojrzenia i serca skierowanego w górę, aby przywoływać pomocy Pana" - dodał papież.

 

Wezwał do modlitwy o to, aby nigdy w Kościele nie zabrakło ludzi ze “wspaniałomyślnymi sercami".

 

Na zakończenie spotkania papież pozdrowił m.in. pielgrzymów przybyłych do Rzymu konno. "Niektórzy z nich przyjechali aż z Krakowa"- podkreślił Franciszek.

 

 

Są to uczestnicy "Podróży Miłosierdzia przez Europę". Ta międzynarodowa konna sztafeta wyruszyła w marcu spod Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?