Papież prosi Polaków o modlitwę w intencji ŚDM

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Franciszek podziękował Polakom za modlitewne wsparcie jego podróży apostolskiej do Armenii i poprosił o trwanie na modlitwie w intencji przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży.

 
"Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, dziękuję Wam, że towarzyszyliście mi w waszych modlitwach podczas wizyty w Armenii. Proszę was, abyście trwali w modlitwie za mnie i za młodych, którzy w Polsce i w całym chrześcijańskim świecie przygotowują się do naszego, bliskiego już, spotkania w Krakowie. Niech zawsze będzie żywa w naszych sercach i naszych czynach pamięć, że "błogosławieni są miłosierni…". Z serca wam błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!" - powiedział papież do Polaków.
 
Papieską katechezę streścił po polsku ks. prałat Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:
 
Codzienne życie pozwala nam namacalnie dotknąć wielu potrzeb dotyczących osób najuboższych i najbardziej doświadczanych. Potrzebujemy wrażliwości, aby dostrzegać cierpienie i ubóstwo wielu braci i sióstr. Czasami mijamy sytuacje dramatycznego ubóstwa i wydaje się, że nas one nie dotyczą.
 
Wiele jest wyrazów miłosierdzia Boga wobec nas! Ten, kto doświadczył w swoim życiu miłosierdzia Boga, nie może pozostać obojętnym wobec potrzeb braci. Usłyszane przez nas nauczanie Jezusa, nie pozwala na uniki: byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem nagi, przybyszem, chorym, w więzieniu, a odwiedziliście Mnie (por. Mt 25,35-36). Nie można zwlekać w obliczu osoby, która jest głodna: trzeba jej dać jedzenie. Uczynki miłosierdzia nie są kwestiami teoretycznymi, ale konkretnym świadectwem. Wobec wielu przejawów biedy na tym świecie, potrzeba naszej wyobraźni miłosierdzia.
 
Ojciec Święty wyraził również wdzięczność Bogu za podróż do Armenii. Podziękował też katolikosowi Karekinowi II, patriarsze i biskupom katolickim oraz całemu narodowi ormiańskiemu za przyjęcie go jako pielgrzyma braterstwa i pokoju. Jako chrześcijanie jesteśmy bowiem wezwani, aby umacniać między nami braterską komunię i dawać świadectwo Ewangelii Chrystusa.
 
W dzisiejszej audiencji udział wzięli między innymi pielgrzymi z parafii Wniebowzięcia NMP w Małogoszczy (diec. kielecka), parafii św. Stanisława Kostki z Zawiercia (arch. częstochowska);parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej, św. Maksymiliana Kolbego i Matki Bożej Zwycięskiej z Bydgoszczy; Parafii św. Franciszka z Asyżu ze Strzelec Krajeńskich oraz parafii św. Michała Archanioła w Świebodzinie (diec. zielonogórsko-gorzowska); parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Radomia; parafii św. Magdaleny z Rudy Śląskiej-Bielszowice (arch. katowicka); dzieci i młodzież z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza z Tarnobrzegu (diec. sandomierska); grupa ministrantów z parafii Narodzenia NMP w Warszawie oraz nauczyciele z Prudnika (diecezja opolska).
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook