Papież spotkał się z cyrkowcami i... tygrysem

Potraficie przestraszyć papieża, każąc mu głaskać tygrysa, jesteście potężni - powiedział Franciszek artystom ulicznym i cyrkowcom, z którymi spotkał się w czwartek w Watykanie. Przybyli oni z pielgrzymką z okazji Roku Miłosierdzia.

 
Zwracając się do ludzi świata rozrywki, pracowników lunaparków i karuzel, wędrownych artystów, którzy zgromadzili się w Auli Pawła VI, papież podkreślił, że padają oni niekiedy ofiarami różnego rodzaj uprzedzeń.
 
Następnie dodał: "Potraficie wywołać uśmiech u dziecka, rozświetlić spojrzenie osoby samotnej, zbliżyć ludzi do siebie, ale umiecie też przestraszyć papieża".
 
Chwilę wcześniej doprowadzono do Franciszka okazałego 10-miesięcznego tygrysa z cyrku, który do papieskiego fotela podszedł dzięki temu, że cały czas podawano mu butelkę z mlekiem. Papież pogłaskał tygrysa, a także małą czarną panterę.
 

 
Przywołując film "La Strada" Federico Felliniego, z którego muzyka zabrzmiała w watykańskiej auli, Franciszek zauważył, że cyrkowcy "czynią dobro, nie wiedząc o tym".
 
Przed papieżem wystąpili akrobaci z cyrku z Kenii przy muzyce z filmu "Blues Brothers".
 
Franciszek otrzymał również biały cylinder.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.82

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook