Watykan: papież na antyniewolniczym szczycie

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

W programie papieskiej działalności przewidziano dziś jeszcze podwieczorną wizytę w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk. 

 
Od wczoraj obradują tam specjaliści od walki ze współczesnym handlem niewolnikami, w sumie 150 osób. Spotkanie to okrzyknięto już światowym szczytem, ponieważ udało się sprowadzić do Watykanu ludzi, którzy są odpowiedzialni w poszczególnych krajach świata za walkę z tym procederem. Przez trzy dni dzielą się oni własnymi doświadczeniami i poszukują rozwiązań w skali światowej.
 
Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk podkreśla, że spotkanie to jest zasługą Ojca Świętego. To on na początku swego pontyfikatu polecił akademii zająć się współczesnym niewolnictwem. I te trzy minione lata pokazały, jak wiele można zrobić na tym polu - podkreśla bp Marcelo Sánchez Sorondo. 
 
W Watykanie odbył się już szczyt przywódców religijnych oraz spotkanie burmistrzów wielkich miast, które borykają się z plagą niewolnictwa. Teraz przyszedł czas na przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Wszystko to przerywa zmowę milczenia i wyciąga z fałszywego poczucia bezradności, a to z nich korzystali dotychczas ci, którzy czerpią korzyści z handlu niewolnikami i z ich pracy - mówi bp Sorondo.
 
Hierarcha wskazał, że już szczyt przywódców religijnych kompletnie zmienił atmosferę i podejście do tego problemu, a potem podobną zmianę zaobserwowano po spotkaniu burmistrzów wielkich miast. 
 
- Widać, że wzrasta świadomość problemu, którym wcześniej nikt nie chciał się zająć. A handlarze niewolników są bardzo cwani i starają się nas przekonać, że o tym procederze nic pewnego nie da się powiedzieć - wskazał bp Sorrondo. Dodał, że 50 mln ofiar to prawdopodobnie jedynie wierzchołek góry lodowej. 
 
Kanclerz papieskiej Akademii nauk ocenił, że coś zaczyna się zmieniać, również dzięki Papieżowi. - Wzrasta świadomość problemu, podejmuje się konkretne kroki mające przeciwdziałać tej tragedii, która jest plagą ludzkości, albo jak mówi Papież, ranami na Ciele Chrystusa - podkreślił bp Sorondo.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook