Papież Franciszek do młodych na Lednicy

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

"Drodzy młodzi przyjaciele, łączę się z wami w modlitewnym czuwaniu" - zapewnił zgromadzoną na Lednicy młodzież papież Franciszek. Przesłanie Ojca Świętego przygotowane specjalnie na XVII Spotkanie Młodych na Lednicy i odtworzone na telebimach, wzbudziło ogromny entuzjazm 80 tys. młodych ludzi z całej Polski zgromadzonych pod Bramą III Tysiąclecia.

 

Papież przypomniał młodym Polakom, że ojcostwo to Boży dar i wielka odpowiedzialność, by dać nowe życie. Odpowiedzialność za nowego człowieka, niepowtarzalny obraz Boga.

"Nie lękajcie się, by być kiedyś rodzicami. Wielu z was będzie zapewne ojcami. Bądźcie też otwarci na ojcostwo duchowe, wielki skarb naszej wiary. Niech Bóg obdarzy was bogactwem i promieniowaniem swojego ojcostwa i napełni was swoją radością" - mówił Franciszek.

"Rozważając temat ojcostwa będziecie dotykali wielkiej tajemnicy Bożej miłości. Pamiętajcie, że Bóg jest Ojcem każdego z nas. On sam nas stworzył, obdarzył każdego talentami, prowadzi przez życie, jest z nami pomimo naszych słabości, grzechów, zapomnień. Pragnie nas zbawić. Jest wzorem każdego ojcostwa, także tego ziemskiego" - przekonywał papież.

Ojciec Święty podkreślił też, że każdy "wiele zawdzięcza temu, który przekazał nam życie, który troszczył się i może nadal się troszczy o codzienny nasz byt i wzrost". "Nie zapomnijcie więc podziękować Bogu za waszego tatę. Pamiętajcie o nim w modlitwie, nawet gdyby wasze relacje nie były najlepsze" - prosił.

Na koniec papież pobłogosławił również wszystkich, którzy "pielgrzymują na Pola Lednickie, do źródeł chrzcielnych Polski".

Przesłanie papieskie do młodzieży zgromadzonej na Lednicy transmitowały m.in. TV Trwam, TVN 24 i TVP Info.

Po wysłuchaniu słów Ojca Świętego młodzież zatańczył specjalnie dla niego ćwiczone wcześniej "Tango Francesco". Ta piosenka, jak wyjaśnia KAI Franciszek Wołoch, rzecznik prasowy Lednicy, powstała z dedykacją dla papieża Franciszka krótko po jego wyborze, a słowa napisano na podstawie modlitwy św. Franciszka z Asyżu z myślą o Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro.

Spotkanie Młodych na Lednicy zakończy się po północy przejściem jego uczestników przez Bramę Rybę − Bramę III Tysiąclecia. Przejście poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i wybór przez młodzież Chrystusa na Pana swego życia.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

przemek 10:50:29 | 2013-06-02
Ale to wystąpienie Papy było mało osobiste. Przeczytał z kartki i koniec. A młodzi lubią, żeby powiedzieć do nich coś spontanicznie, "od siebie". Wystąpienie było zbyt oficjalne. Miejsce i sytuacja pozwalały na większy spontan. Sądzę, że gdyby Papież pojawił się w Lednicy osobiście, fizycznie, to Jego wystąpienie byłoby ciekawsze - pewnie także improwizowane. Wiemy już, że tak też potrafi.

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook