Znamy kolejny cel papieskiej pielgrzymki

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek odwiedzi Armenię w dniach 22-26 czerwca br. - podaje portal watykanistów "Il Sismografo".

 

Powołuje się na "liczne źródła armeńskie".

 
Byłaby to 13. podróż zagraniczna Franciszka. Przypadłaby w 15. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Armenii. W dniach 25-27 września 2001 r. papież Polak odwiedził Erywań, Eczmiadzyn i Chor-Wirap.
 
- Podróż w takim terminie jest obecnie rozważana, ale nie ma jeszcze jej programu ani konkretnych dat - poinformował w piątek watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi.
 
W ten sposób rzecznik skomentował doniesienia źródeł w Armenii, które podały dokładną datę podróży: 22-26 czerwca. Druga połowa tego miesiąca - wyjaśnił ks. Lombardi - jest najbardziej brana pod uwagę.
 
Pielgrzymka odbyłaby się na miesiąc przed wizytą Franciszka w Polsce.
 
Papież odwiedziłby Armenię rok po obchodach setnej rocznicy rzezi setek tysięcy Ormian dokonanych przez wojska tureckie. Uroczystej mszy upamiętniającej te tragiczne wydarzenia Franciszek przewodniczył w kwietniu 2015 roku w Watykanie. Przytoczył wtedy słowa Jana Pawła II o tym, że rzeź Ormian w 1915 roku była "pierwszym ludobójstwem XX wieku". Na tym tle doszło wtedy do napięć dyplomatycznych między Watykanem a Turcją, która sprzeciwia się używaniu określenia "ludobójstwo". Władze w Ankarze uznały, że słowa Franciszka są "bezpodstawne" i "odbiegające od rzeczywistości historycznej".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook