Papież do młodych z Polski: postępujcie za miłosiernym Chrystusem

(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej pochwalił kraje i ich rządy, które przyjmują migrantów i uchodźców. Zwracając się do Polaków nawiązał do Światowych Dni Młodzieży w lipcu w Krakowie.

 

- Bardzo podoba mi się, gdy widzę kraje i rządy, które otwierają serca i drzwi - mówił Franciszek w czasie kolejnej katechezy na temat miłosierdzia.

 

Dodał: "Iluż braci żyje obecnie w dramatycznej sytuacji wygnania, z dala od swej ojczyzny, wciąż z widokiem ruin ich domów przed oczami, ze strachem w sercu i często niestety też bólem po stracie bliskich osób".

 

- W tych przypadkach ktoś może zapytać, gdzie jest Bóg i jak to możliwe, że jest tyle cierpienia - podkreślił Franciszek.

 

Kiedy uchodźcy próbują wejść do jakiegoś kraju, "zamyka się przed nimi drzwi i stoją na granicy, bo zamkniętych jest tyle drzwi i serc - zauważył.

 

Papież przypomniał: "Dzisiaj migranci cierpią pod gołym niebem, bez jedzenia, nie mogą wejść, nie czują gościnności".

 

Zwracając się do Polaków Franciszek pozdrowił uczestników trwającego w Krakowie od wtorku Jubileuszu Miłosierdzia dla Młodych mówiąc: "Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z młodzieżą Krakowa, zgromadzoną w Tauron Arenie, aby razem przeżywać jubileuszowe wydarzenie: Młodzi i Miłosierdzie".

 

- Drodzy przyjaciele, przekraczając Bramę Miłosierdzia, celebrując sakrament pokuty i pojednania, zatapiając się w adoracji Najświętszego Sakramentu i medytacji nad miłością dobrego Samarytanina, postępujcie za miłosiernym Chrystusem, abyście, przyjmując waszych rówieśników podczas Światowych Dni Młodzieży, byli Jego autentycznymi świadkami - zaapelował Franciszek na cztery miesiące przed zlotem w Krakowie, w którym będzie uczestniczył.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook