Papieskie kondolencje po zamachach w Turcji i WKS

(fot. EPA/SEDAT SUNA)

Papież Franciszek w depeszy do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana wyraził bliskość i solidarność z narodem tego kraju po niedzielnym zamachu w Ankarze, w którym zginęło 37 osób. Eksplozję samochodu pułapki papież nazwał "okrutnym aktem przemocy".

 

W depeszy wystosowanej w poniedziałek w imieniu Franciszka watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin napisał, że papieża głęboko zasmuciła wiadomość o ofiarach i rannych w rezultacie zamachu bombowego w Ankarze.

 

"Papież Franciszek zapewnia naród turecki o swej duchowej bliskości i solidarności. Modli się o wieczny odpoczynek dla tych, którzy zginęli, i za wszystkich ich opłakujących, a także o powrót do zdrowia dotkniętych przez ten okrutny akt przemocy" - głosi telegram. Zapewniono w nim też o uznaniu papieża dla sił bezpieczeństwa i ekip ratunkowych.

 

Depeszę kończą słowa o modlitwie Franciszka o "pokój, uzdrowienie i siłę dla narodu".

 

Dotychczas nikt nie przyznał się do ataku. Tureckie władze twierdzą, że wstępne ustalenia wskazują jako sprawców nielegalną Partię Pracujących Kurdystanu lub inną powiązaną z nią grupę.

 

Kardynał Parolin wystosował też depeszę kondolencyjną do Kościoła katolickiego na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie w zamachu na plaży w kurorcie Grand Bassam zginęło w niedzielę 16 osób. Do ataku przyznała się Al-Kaida Islamskiego Maghrebu. Franciszek zapewnił o duchowej bliskości z rodzinami ofiar i rannymi oraz potępił wszelkie formy przemocy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?