Papież Franciszek odpowiada Antonio Socciemu

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Także krytyka pomaga nam w podążaniu właściwą drogą Pana - napisał Ojciec Święty do kontrowersyjnego włoskiego dziennikarza katolickiego, Antonio Socciego odpowiadając osobiście na przekazaną mu przez autora książkę: "La profezia finale. Lettera a Papa Francesco sulla chiesa in tempo di guerra" (Proroctwo końcowe. List do papieża Franciszka o Kościele w okresie wojny).

 
Franciszek w liście datowanym 7 lutego wyznaje, że zaczął czytać książkę Socciego i jego zdaniem wiele z wymienionych przez autora kwestii będzie dla niego korzystnych, bowiem, jak stwierdził, "także krytyka pomaga nam w podążaniu właściwą drogą Pana". Papież podziękował Socciemu i jego rodzinie za modlitwy, obiecując jednocześnie swoją modlitewną pamięć. Krótki list zakończył słowami: "Pański brat i sługa w Panu, Franciszek". 
 
Socci w swojej najnowszej książce prosi Ojca Świętego, by mniej uwagi zwracał na pochlebców, liczbę sympatyków na Twitterze, a baczniejszą uwagę zwrócił na wizje prorockie. Nie kwestionuje już poprawności wyboru Franciszka, mimo to nie szczędzi krytyki jego pontyfikatu, i wzywa kilkakrotnie aby był on ostoją w obronie Kościoła i wiary katolickiej.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych
Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook