Nowe ośrodki dla imigrantów upamiętnią wizytę papieża

(fot. PAP / EPA / ULISES RUIZ BASURTO)

Meksykańska diecezja San Cristóbal de Las Casas wybuduje dwa ośrodki dla imigrantów. Ma to upamiętnić trwającą od 12 lutego wizytę Franciszka w Meksyku, a zwłaszcza jego pobyt w tym właśnie mieście. 

 
Biskup miejscowej diecezji - Felipe Arizmendi Esquivel zapowiedział, że dwa nowe budynki będą służyć głównie obywatelom Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali, którzy przez Meksyk próbują dostać się do Stanów Zjednoczonych.
 
Hierarcha zaznaczył, że decyzja o inwestycji, służącej imigrantom, wiąże się też z trwającym obecnie w Kościele Rokiem Miłosierdzia. - Osoby, które migrują przez nasz kraj, często padają ofiarami napadów, kradzieży, porwań, kłamstw i są na różne sposoby wykorzystywane. Nie możemy pozostawać obojętni na krzywdę dziejącą się naszym bliźnim - powiedział biskup San Cristóbal de Las Casas.
 
Na terenie tej diecezji działają już trzy domy dla migrantów z krajów Ameryki Łacińskiej, udających się do USA. W placówkach tych mogą otrzymać oni nocleg, posiłek, a niekiedy również wsparcie prawników. Jak ujawnił bp Esquivel, dwa kolejne obiekty tego typu powstaną w miastach Frontera Comalapa i Salto de Agua.
 
Dodał, że diecezja przed papieską pielgrzymką zebrała wśród wiernych środki na nowe inwestycje. - Pieniądze te ofiarowano podczas Mszy św. pod przewodnictwem papieża w naszym mieście, ale nie po to, aby zabrał on je z sobą do Watykanu, ale aby pokazać ten symboliczny gest miłosierdzia - wyjaśnił meksykański biskup.
 
Ojciec Święty odwiedził San Cristóbal de Las Casas 15 bm. Odprawił tam Mszę św., na którą licznie przybyli m.in. członkowie rdzennych społeczności Chiapas. O ich obecności świadczyły także niektóre czytania mszalne, modlitwy i pieśni, wykonywane w czasie liturgii; w jednym z miejscowych języków odmówiono np. modlitwę Ojcze nasz. Ponadto po Mszy papież spożył obiad w pałacu biskupim z kilkoma przedstawicielami miejscowych Indian.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych
Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook