Papież przyjedzie na beatyfikację samuraja?

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Japońscy biskupi liczą na wizytę Papieża w ich ojczyźnie z okazji beatyfikacji Takayamy Ukona. W tym miesiącu Franciszek zatwierdził dekret uznający jego męczeństwo. Jest to jedna z najwybitniejszych postaci w japońskim katolicyzmie.

 
Powszechnie zwany Samurajem Chrystusa, żył na przełomie XVI i XVII w. Należał do pierwszego pokolenia japońskich chrześcijan. Idąc w ślady swego ojca chrzest przyjął w wieku 15 lat. Za dochowanie wierności Chrystusowi został pozbawiony godności i majątku, zmarł na wygnaniu na Filipinach.
 

Japońscy biskupi przywiązują wielką wagę do jego beatyfikacji. Jak podkreśla bp Isao Kikuchi z diecezji Niigata, japońskie społeczeństwo zostało bardzo silnie naznaczone relatywizmem. Dziś, trudno do niego dotrzeć z orędziem Ewangelii. Samuraj Chrystusa może być jednak dla nich czytelnym znakiem. W zwróceniu uwagi na jego postać pomogłaby na pewno wizyta Papieża Franciszka. "Wierzę, że gdyby Papież zdecydował się do nas przyjechać, na pewno byłoby to wielkim wydarzeniem. Skłoniłby Japończyków do refleksji i coś by się w nich zmieniło" - dodaje bp Kikuchi.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Macieek 13:43:35 | 2016-01-30
Próżne nadzieje, obawiam się. Papieża interesują tylko biedni i wykluczeni. Do jednego z najbogaszych krajów świata pewnie nie będzie chciał przyjechać.

Oceń odpowiedz

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook